Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bu hafta açıklanır mı?

Giriş Tarihi: 1.12.2016 23:00 Güncelleme Tarihi: 1.12.2016 23:01
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bu hafta açıklanır mı?

Açıköğretim Fakültesi sınavları yapıldı. Bu yıl gerçekleşen yeni düzenlemeyle artık 4 yanlış 1 doğruyu götürecek. Öğrenciler yeni düzenlemenin sonuçlara nasıl yansıyacağını merak ederken akıllarda sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusu var.

Açıköğretim Fakültesi 2016-2017 sonbahar dönemi ara sınavları gerçekleştirildi. Sınava giren öğrenciler için sınav soru ve cevaplarını resmi sitesinde yayınladı. 1 milyon 400 bin öğrenciye açıköğretim sistemi sayesinde eğitim imkanı veren kurumun önümüzdeki günlerde sınav sonuçlarını açıklaması bekleniyor. 17 lisans ile 34 önlisans programıyla bu yıl da yeni öğrencilere öğrenim imkanı verecek.

4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR

Açıköğretim Fakültesi sınavlarında yeni düzenlemeye göre artık 4 yanlış 1 doğru soruyu eksiltecek. Yeni sistem uygulandığında sınavda yanlış verilen cevaplardan 4 tanesi 1 doğru cevabı götürecek ve her yanlış cevap 0.25 doğru cevabı eksiltmiş olacak. Bu uygulamanın açıklanmasıyla birlikte öğrencilerde de meraklı bekleyiş başladı. Soru ve yanıtların açıklanmasını bekleyen öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanacağı günü dört gözle bekliyor.

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Yeni uygulamanın sınav sonuçlarının açıklanma tarihini etkileme ihtimali bilinmiyor ancak sınav sonuçlarının 15 gün içinde resmi kanalla açıklanması bekleniyor. Öğrenciler AÖF'ün internet platformu üzerinden sınavla ilgili tüm bilgileri takip edebilirler.

AÖF SINAV TARİHLERİ

AÖF sınav takvimi ise şöyle:

Güz Dönemi Ara Sınavı 26 - 27 Kasım 2016

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 14 - 15 Ocak 2017

Bahar Dönemi Ara Sınavı 15 - 16 Nisan 2017

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27 - 28 Mayıs 2017

2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı 15 Temmuz 2017

GEÇİLEMEYEN DERSLER KONUSU

Açık Öğretim Fakültesi yeni ders sisteminde dersler iki dönemde alınıyor. 1. Dönemde öğrencilerin aldığı ancak kalınan ders gelecek yıl yine 1. Dönem içinde, 2. Dönemde alınan ancak kalınan ders ise gelecek yılın yine 2. Dönemi içinde tekrar alınabilecek.

Yeni sistemde, daha önce 1 Vize + 1 Final olarak gerçekleştirilen sınavlar artık her dönemde 1 Vize + 1 Final olarak yapılacak.

Yani artık senede 2 kere Vize + 2 Kere final sınavına giriliyor. Bu vize ve finaller geçmişteki gibi vize%30 ve Final%70 olacak şekilde değerlendirmeye alınarak ortalama hesaplanıyor ve notlar harfsel olarak sisteme işleniyor.

SINAV MERKEZİ TERCİHİ İÇİN SON TARİHLER

Güz Dönemi Ara sınav türünde 20 Ekim 2016 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.

Güz Dönemi Dönem Sonunda 29 Kasım 2016 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.

Bahar Dönemi Ara dönemde 28 Şubat 2017 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.

Bahar Dönemi Dönem Sonunda 18 Nisan 2017 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bu hafta açıklanır mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN