Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2017 sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği sınavı sonra erdi. Sınav bitiminin ardından YGS soruları ve cevapları beklenmeye başlandı. Peki 12 Mart Pazar günü gerçekleşen 2017 ve cevapları ne zaman yayınlanacak? İşte tüm ayrıntılar...

Giriş Tarihi: 12.3.2017 14:53 Güncelleme Tarihi: 12.3.2017 14:55
2017 YGS sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?
Milyonlarca üniversite adayının büyük heyecan içerisinde beklediği ve uzun dönem çalışarak emek verdiği gün geldi, çattı. 2017 YGS sınavı bugün gerçekleşti. Peki YGS sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? ÖSYM YGS sınav sorularını ne zaman sonra internet sitesine sunacak? İşte tüm detaylar..

YGS SORULARI 2 GÜN İÇERİSİNDE YAYINLANMASI BEKLENİYOR

Adaylar, sınav başladıktan sonra ilk 120 dakika ve son 15 dakika içinde sınav salonunu terk edemeyecek, kısa süre için bile olsa salondan çıkamayacak. Sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun çıkan aday, bir daha sınav salonuna alınmayacak ve sınavın ilk 120 dakikası dolana kadar, sınav binasında bekletilecek.

'deki soruların tamamı, "Temel Soru Kitapçığı" adı altında, ÖSYM'nin internet sitesinden tüm kamuoyunun bilgisine sunulacak. YGS sınav soruları ve cevaplarının 2 gün içerisinde açıklanması bekleniyor.SONUÇLARIN 25 MARTA KADAR AÇIKLANMASI BEKLENİYOR
ÖSYM, sınav sonuçlarını tahmini oalrak 25 Mart tarihine kadar açıklayacak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C kimlik numaraları ve şifreleri ileÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden, SMS ve mobil uygulamalarından öğrenebilecek.

2 MİLYON BAŞVURU

Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), için 2 milyondan fazla başvuru oldu.

SONUÇLAR NASIL DUYURULACAK?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, sms ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. YGS sonuçları, LYS sonrasında İnternet'ten duyurulacak olan sınav sonuç bilgilerinde de yer alacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2017 YGS sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN