Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav sonuçları için geri sayım başladı! - YGS sonuçları ne zaman açıklanacak? - duyurdu!

Üniversite adayları için hayati önem taşıyan sınavı, 12 Mart 2017 Pazar günü gerçekleşti. Sınavın ardından doğru ve cevaplarını kontrol etme imkanı bulan öğrenciler şimdi ise '' ne zaman açıklanacak'' sorusunun yanıtını arıyor. 'den gelen açıklamaya göre ise tahmini tarih belirlendi. ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'den duyurulan o tarih...

Giriş Tarihi: 23.3.2017 10:20 Güncelleme Tarihi: 27.3.2017 10:27
YGS sınav sonuçları için geri sayım başladı! - YGS sonuçları ne zaman açıklanacak? - ÖSYM duyurdu!

Türkiye genelinde 12 Mart Pazar günü gerçekleştirilen 2017 sınavı sonrası sonuçlar için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. , yaptığı açıklama ile tahmini tarihi ise belirledi. Daha önce yayınlanan sınav soruları ile doğru ve yanlışlarını kontrol eden adaylar '' ne zaman açıklanacak'' diye aratmaya devam ediyor. Öğrenciler için hayati önem taşıyan YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanır? ile sınav sonuçlarını sorgulayabilirsiniz...

? ÖSYM TARİH VERDİ

Üniversiteye girişin birinci aşaması olan ve 2 milyon 265 bin 902 adayın başvurduğu Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın soruları geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Öğrenciler şimdi de YGS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor.

ÖSYM'nin yayınlamış olduğu sınav takvimine göre YGS sonuçlarının açıklanma tarihi 28 Mart 2017 olarak belirtilmekte.

ÖSYM ÖĞRENCİ GİRİŞİ İLE YGS SONUÇLARINI SORGULA

LYS TARİHLERİ

LYS-4 (Sosyal Bilimler): 10 Haziran

LYS-1 (Matematik): 11 Haziran

LYS-2 (Fen Bilimleri) ve LYS-5 (Yabancı Dil): 17 Haziran

LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya): 18 Haziran

ÖSYM'DEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA ÖNEMLİ DUYURU

2017-YGS/LYS başvurularında, e-okul'dan eğitim bilgisi gelmeyen adayların bilgilerinin kontrol, güncelleme ve teyit işlemlerinin yapılabilmesi için Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi 17 Mart 2017 tarihinde açılacaktır.

Adayların bireysel olarak veya ortaöğretim kurumlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri kabul edilmeyecektir.

https://kkis.osym.gov.tr kullanıcı bilgileri https://bmis.osym.gov.tr kullanıcı bilgileri ile aynıdır. https://kkis.osym.gov.tr kullanıcı bilgilerini hatırlamayan Okul Müdürlükleri bu bilgilerini, 444 6796 (ÖSYM) numaralı Çağrı Merkezinden öğrenebileceklerdir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YGS sınav sonuçları için geri sayım başladı! - YGS sonuçları ne zaman açıklanacak? - ÖSYM duyurdu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN