Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden şampiyonlara

Giriş Tarihi: 22.6.2017 14:11 Güncelleme Tarihi: 22.6.2017 14:13
Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden şampiyonlara burs

Üniversite adayı öğrenciler sınav sonuçlarını beklerken, üniversiteler de gelecek öğrenciler için çalışmalarını sürdürüyor. Başarılı gençleri kendi okuluna kazandırmak isteyen Sağlık Bilimleri Üniversitesi'de bunlardan biri oldu. Sağlık eğitimi alanında ön planda olan üniversite, kendilerini tercih edecek üstün başarılı öğrencilere Sağlık Bilimleri Haydarpaşa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (SAHADER) aracılığıyla fırsatları sunacağını duyurdu.

SAHADER Başkanı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, konunun ayrıntılarını şu şekilde aktardı: "SAHADER yönetimi olarak puan sıralamasında Türkiye genelinde ilk 100'e giren ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ni tercih ederek kesin kayıt yaptıran öğrencilere aylık 3 bin lira üstün başarı u, LYS puan sıralamasında Türkiye genelinde 101-500'e giren ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ni tercih ederek kesin kayıt yaptıran öğrencilere aylık 2 bin lira üstün başarı bursu, LYS puan sıralamasında

Türkiye genelinde 501-1000'e giren ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ni tercih ederek kesin kayıt yaptıran öğrencilere aylık 1000 lira üstün başarı bursu verme kararı aldık. Üstün başarı bursunu almaya hak kazanan öğrencilerimizin akademik başarıları devam ettiği sürece ve öğrencilikleri süresince vermeye devam edeceğiz." Erdöl üniversitenin Türkiye'nin sağlık temalı ilk devlet üniversitesi olduğunu da hatırlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden şampiyonlara burs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN