Türkiye'nin en iyi haber sitesi

25.5 milyonluk 71 araştırma

TÜBİTAK tarafından kabul edilmiş toplam 25.5 milyon TL’lik 71 araştırma projesi bulunan Medipol Üniversitesi teknoloji ve yenilik geliştirme faaliyetlerinde vites büyüttü

Giriş Tarihi: 18.7.2017
25.5 milyonluk 71 araştırma
Eğitim kapasitesi ile birlikte araştırma altyapısını da hızla geliştiren Medipol Üniversitesi, teknoloji ve yenilik geliştirme projeleri alanında giderek artan bir performans sergiliyor. TÜBİTAK tarafından kabul edilmiş ve toplam bütçesi 25,5 milyon TL'ye ulaşan 71 araştırma projesi bulunan Medipol, bu projeler için harcanan bütçesini de her geçen yıl artırıyor. 2013 ve 2014 yıllarında sırasıyla 242 bin TL ve 222 bin TL'yi bilimsel projelerin geliştirilmesi için kullanan Medipol, gelişen araştırma altyapısı sayesinde ciddi bir artış sağlayarak 2015 yılında 2 milyon 558 bin TL, 2016 yılında ise 4 milyon 202 bin TL'yi AR-GE faaliyetlerine ayırdı.

KAFA TRAVMALARI TEDAVİSİNDE ÖNCÜ ADIM
Medipol Üniversitesi, kafa travmaları tedavisinde öncü bir çalışmaya da imza attı. Beyni etkileyen kaza ve nörolojik hastalıklar sonrası ortaya çıkan zihinsel ve davranışsal bozuklukların tedavi edildiği "Bilişsel Rehabilitasyon Polikliniği"nin ardından "Bilişsel Rehabilitasyon Yüksek Lisans Programı" da eğitim-öğretim faaliyetlerine başladı. Yetiştirilecek uzmanlar, kafa travması geçirmiş kişilere tedavi, terapi ve eğitim hizmeti verecek. Günümüzde İngiltere başta olmak üzere Avrupa'nın pek çok ülkesinde ve ABD'de kafa travması yaşayan hastalara bütüncül bir yaklaşımla tedavi, terapi, eğitim şeklinde hizmet veren merkezler bulunuyor. Ülkemizde ise bu alanda ciddi bir boşluk bulunuyor. Uygulama yapacak ve uzman yetiştirecek hiçbir merkez ya da bir eğitim müfredatı bulunmuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
25.5 milyonluk 71 araştırma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN