Beykoz’dan yüzde 100 burs müjdesi

Rektör Durman bu yıl Beykoz Üniversitesi’ni tercih edecek 180 öğrencinin tamamına burs vereceklerini söyledi. Burslar öğrenim süresince devam edecek

Giriş Tarihi: 18.7.2017
Beykoz’dan yüzde 100 burs müjdesi
Türkiye'nin yükseköğretim hayatına yeni katılan Beykoz Üniversitesi bu yıl ilk öğrencilerini kabul edecek. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nun geçmişi üzerine inşa edilen üniversitede yüzde yüz burs verilecek. Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman üniversitenin ilk lisans öğrencilerini alacak olması nedeniyle bu yıl büyük bir kolaylık sağladıklarını belirterek "Bu yıl fakültelerdeki lisans bölümlerine tüm öğrenciler yüzde 100 burslu alınacak" dedi. Bu yıl lisans alanlarında işletme ve yönetim bilimleri fakültesi, sanat ve tasarım fakültesi ve sivil havacılık yüksekokuluna öğrenci alacaklarını vurgulayan Durman "Burslar öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca geçerli olacak. Öğrenciler, yüksekokul lisans bölümleri ve ön lisans bölümlerinde ise yüzde 100 ve yüzde 50 oranlarında burslu olarak öğrenim görebilecek" diye konuştu.

LİSANSÜSTÜ İMKANI DA VAR
Yüksekokulun ardından yine vakıf tarafından kurulan Beykoz Üniversitesi ile, gençleri uluslararası standartlarda, örnek bir üniversite ile tanıştırmak için çalıştıklarını kaydeden Durman şöyle devam etti: "Beykoz Üniversitesi bünyesinde, işletme ve yönetim bilimleri, sanat ve tasarım, sosyal bilimler, mühendislik ve mimarlık olmak üzere 4 fakülte ile yabancı diller yüksekokulu ve sivil havacılık yüksekokulu da olacak. Üniversitede ayrıca, 2 meslek yüksekokulunun yanı sıra yüksek lisans ve doktora programlarının sunulacağı bir lisansüstü programlar enstitüsü olacak"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beykoz’dan yüzde 100 burs müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN