Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin meslekleri Yeditepe’de

Türkiye’nin ilk vakıf üniversitelerinden Yeditepe’de bu yıl iş olanakları oldukça fazla olan gayrimenkul geliştirme ve yönetimi ile insan kaynakları yönetimi bölümleri açıldı

Giriş Tarihi: 18.7.2017
Geleceğin meslekleri Yeditepe’de
Yeditepe Üniversitesi uygulamalı bilimler yüksekokulu bünyesindeki, gayrimenkul geliştirme ve yönetimi ile insan kaynakları yönetimi bölümleri bu yıl öğrenci kabul edecek. Bunun yanı sıra bilim insanları ve ekonomistlerin 21'inci yüzyıla damgasını vuracağına inandığı, geçen yıl 11 öğrenciyle akademik yaşamına başlayan mühendislik fakültesi malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümü ise bu yıl 35 öğrenci alacak. Gelişen teknolojiye paralel olarak nanoteknolojiye olan talebin artmasıyla bu bölümün mezunlarının iş olanakları da her geçen gün artıyor. Mezunlar savunma endüstrisi, sağlık sektörü, uzay, otomotiv, beyaz eşya, kimya, tekstil, plastik, elektronik başta olmak üzere tüm malzeme üretim sanayisindeki sektörlerde iş olanağına sahip oluyor.

YGS-6 PUANIYLA KABUL
gayrimenkul geliştirme ve yönetimi ile insan kaynakları yönetimi bölümleri YGS-6 puan türünden öğrenci alacak. İş hayatına hazır uzman profesyoneller yetiştirme amacıyla, teorik bilginin uygulamaya dönüştürüldüğü ders programlarına sahip olan uygulamalı bilimler yüksekokulu, alanlarında uzmanlaşan ve mezuniyet sonrasında doğrudan işe yerleşebilme imkânı sağlayan stajlar ile etkin iletişim ve güçlü yabancı dil becerilerini kazanan öğrenciler yetiştiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin meslekleri Yeditepe’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN