Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnovatif ve proaktif bilim merkezi

Bölgenin ilk vakıf üniversitesi olarak Gaziantep’te kurulan HKÜ pratik ve teorik eğitimin birlikte yapıldığı inovatif ve proaktif bir bilim merkezi oldu

Giriş Tarihi: 18.7.2017
İnovatif ve proaktif bilim merkezi
Bölgenin ilk vakıf üniversitesi olarak Gaziantep'te kurulan, bilim, sanat ve kültür gibi birçok alanda kendini yenileyen Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), yaptığı atılımlar ve geliştirdiği projelerle bir dünya üniversitesi olarak yoluna devam ediyor. Bölgenin bilim ve teknoloji merkezi olarak önemli çalışmalar yapan HKÜ binlerce öğrenciye kaliteli ve başarılı eğitim imkanı sunuyor. Geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefleyen HKÜ, Türkiye'nin her ilinden öğrencinin tercih adresi olurken, dünyanın çeşitli ülkelerinden eğitim görmeye gelen öğrenci çeşitliliğiyle de yabancı öğrenci sayısını gün geçtikçe arttırıyor. Yenilikçi ve girişimci bilim merkezi olarak çalışmalarını sürdüren HKÜ Silikon Vadisi, Kuluçka Merkezi ve Teknoloji Transfer Ofisi gibi projelerle üniversite-sanayi işbirliğine verdiği önem ile birlikte, fiziki olarak da kendini yenileyip öğrencilerine bilimsel ve modern bir eğitim olanağı sunuyor. Gaziantep'te İpek Yolu üzerindeki modern eğitim yuvası olan HKÜ, 6 fakülte, 24 bölüm, 1 yüksekokul, 1 meslek yüksekokul ile büyüyen ve gelişen bir üniversite olarak, Türkiye'nin önemli üniversiteleri arasında yer alıyor.

CO-OP İLE ÖĞRENCİLER SEKTÖRDE
HKÜ üniversite-iş dünyası birliğinin en etkin olduğu model "CO-OP" uygulaması ile HKÜ, öğrencilerini iş dünyasına hazırlıyor. Öğrenciler derslerini 3,5 (7 dönem) yılda tamamlayıp, kalan son döneminde ise sektörde çalışarak aldığı teorik eğitimi pratiğe döküyor. Prestijli sanayi işletmeleri ile kuruluşlarda staja gönderilen öğrenciler hem işletme yetkilileri, hem de akademisyenler tarafından değerlendiriliyor. Öğrencinin iş dünyasına uyum sağlaması amaçlayan bu uygulama ile HKÜ, iş dünyasının kapılarını öğrencilerine açıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnovatif ve proaktif bilim merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN