Işık’ta çok uluslu yaşam

131 yıllık Feyziye Mektepleri Vakfı’nın yükseköğrenim kurumu olan Işık Üniversitesi bursluluk oranı yüzde 97’lere ulaştı. Üniversite’nin 30 ülkeden 90 kurumla işbirliği var

Giriş Tarihi: 18.7.2017
Işık’ta çok uluslu yaşam
Feyziye Mektepleri Vakfı'nın 131 yıllık eğitim geleneği üzerine stratejilerini inşa eden Işık Üniversitesi'nin bursluluk oranı yüzde 97'lere ulaştı. Eğitim ve öğretimde çağdaş uygulamaları benimseyen Işık Üniversitesi, öğrencilerine akademik anlamda çok sayıda seçenek sunuyor. Çift anadal, yandal öğrenimi, ikili değişim programları ile Erasmus olanaklarının yanı sıra aralarında ABD ve Kanada'da olmak üzere toplam 30 ülkeden 90 kurumla işbirliği bulunuyor.

YEŞİL VE ENGELSİZ KAMPUS
İstanbul'un önemli iş merkezlerinden birinde şehrin temposuyla içiçe olan Maslak kampusu 36 bin 60 metrekare açık, 14 bin 509 metrekare de kapalı alana sahip. Kentin merkezinde sergilere, konferanslara ev sahipliği yapan Maslak kampusunda 3 bin 357 öğrenci eğitim görüyor. 80 dönümlük arazide kurulmuş Şile kampusu ise 490 bin metrekare açık, 76 bin kapalı sahip. Deniz ve orman manzaralı blokları bulunan Işık Üniversitesi yurtları, öğrencilerin bireysel dünyalarını kurmalarına olanak tanımanın yanı sıra, topluluk dayanışmasını da teşvik ediyor. Şile kampusunda toplam bin 324 yatak kapasiteli 18 yurt binası bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işık’ta çok uluslu yaşam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN