İstihdam odaklı üniversite

Anadolu’nun gözde üniversitelerinden HİTÜ’de her 20 öğrenciye bir öğretim elemanı düşüyor. Çorum’daki üniversitede her yeni bölüm istihdam odaklı açılıyor

Giriş Tarihi: 18.7.2017
İstihdam odaklı üniversite
2006'da açılan Hitit Üniversitesi (HİTÜ) çok kısa bir sürede Anadolu'nun en gözde yükseköğretim kurumu haline geldi. 2010'da 8 bin 456 olan öğrenci sayısı bu yıl 17 bini geçerek 6 yılda yüzde 110'luk bir artış kaydetti. Çorum'da "En özel devlet üniversitesi" sloganıyla eğitim veren HİTÜ'de her 20 öğrenciye bir öğretim elemanı düşüyor. Fen bilimlerinden sosyal bilimlere, sağlık bilimlerinden spor ve sanat bilimlerine kadar birçok dalda eğitim- öğretim veren HİTÜ'de bugün itibarıyla 8 fakülte, 3 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve 14 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor. Açılan her yeni program istihdam önceliği taşıyor.

TIPTA YENİ DÖNEM
HİTÜ Sağlık Bakanlığı ile yapılan ortak kullanım anlaşması (afiliasyon) ile Türkiye'de neredeyse örnek bir yapılanma gerçekleştirmiş olup imzalanan protokol kapsamında Çorum Devlet Hastanesi ile ortak kullanım başlattı. Anlaşma sonrasında tıp fakültesinde çalışmalar büyük hız kazandı. 95 öğretim üyesi artık eğitim ve araştırma hastanesine dönüşen sağlık kurumunda göreve başlayarak bilgi ve tecrübelerini Çorum ve çevre illere yansıtmaya başladılar. Şimdiye kadar Gazi Üniversitesinde öğrenim gören tıp fakültesi öğrencileri 2017-2018 akademik yılından itibaren HİTÜ bünyesinde eğitim alacaklar. Bilişim altyapısı oldukça güçlü olan HİTÜ'de dünya standartlarında, son teknolojiyle donatılmış laboratuvarlar bulunuyor. Bu laboratuvarlarda öğrencilerin kendi projelerini üretmelerine destek olunuyor. TÜBİTAK destekli öğrenci projeleri kapsamında yapılan hidrojen ve güneş enerjili otomobilleri katıldığı yarışlarda çeşitli dereceler aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstihdam odaklı üniversite
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN