Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, öğrenciyi sınavıyla alacak

Türkiye Derneği Yönetim Kurulu Başkanı F. Nurullah Dal özel liselerin bu yıl 'in ıyla öğrenci alacağının kesinleştiğini duyurdu. Dal, kayıt takviminin bakanlığın kayıt takviminden önce olacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 14.11.2017 20:03
Özel okullar, öğrenciyi MEB sınavıyla alacak

TEOG'un kaldırılması sonrası ın nasıl öğrenci alacağı konusu netleşti. Özel Okullar Derneği geçen hafta bu sene la öğrenci almak istediklerini duyurmuştu. Milliyet'in haberine göre, karar bugün kesinleşti. Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı F. Nurullah Dal özel okulların bu yıl sınavıyla öğrenci alacağının kesinleştiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada şöyle denildi: "Sınavla öğrenci almak isteyen özel okullarla yapılan toplantıda, ortak bir görüşle bu yıl için Bakanlığımızın yapacağı sınavın sonuçlarına göre değerlendirme ve yerleştirme yapılacağı daha önce belirtilmişti. Bugün Bakanlığımızla onay alma ve teknik detaylar konusunda yapılan görüşme sonucu, sınavla öğrenci almak isteyen özel okullarımıza, Bakanlığımızın yapacağı sınavın sonuçları kullanılarak yerleştirme yapılacağı netleştirilmiştir. Özel okullara öğrenci alımına ilişkin kayıt takvimi geçen yıl olduğu gibi yapılacaktır. Kayıt süreci ve yerleştirmeye dair esaslar, Bakanlığımızın sınav sistemi ile ilgili açıklayacağı bilgiler çerçevesinde ayrıca kamuoyu ile paylaşılacaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel okullar, öğrenciyi MEB sınavıyla alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN