Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-Okul öğrenci giriş ekranı ile karne notları hemen sorgula! - İşte e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

2017-2018 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısının sona ermesine sayılı günler kaldı. Sömestr tatili için plan yapan öğrenciler geri sayıma başladı. öğrenci giriş sayfası ile yaklaşan karne günü nedeniyle en sık araştırılan konulardan birisi oldu. Sınav sonuçları ve sözlü notlarının hemen hemen sonlarına gelinirken e okul öğrenci giriş ekranında yoğunluk başladı. Peki E Okul Beli Bilgilendirme Sistemi'ne nasıl giriş yapılır?

Giriş Tarihi: 8.1.2018 17:42 Güncelleme Tarihi: 8.1.2018 17:43
E-Okul öğrenci giriş ekranı ile karne notları hemen sorgula! - İşte e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Yaklaşan karne günü nedeniyle e-okul sisteminde yoğunluk başladı. Karne notlarını merak eden milyonlarca öğrenci e-okul.meb.gov.tr adresine girerek verilen puanları görüntüleyebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2006 senesinde kurulan bu sistem sayesinde özellikle veliler çok memnun durumda. İnternet üzerinden kolaylıkla girebilmeniz için e okul öğrenci giriş ekranını adım adım sizler için derledik. İşte Veli Bilgilendirm Sistemi

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ'NE NASIL GİRİLİR?

E-Okul, son günlerde öğrenciler tarafından çok sık araştırılmaya başladı. Okullarda yapılan son sınavların ardından notlarını görüntülemek isteyenler meb.e-okul.gov.tr adresini ziyaret ediyorlar. Veya haberimiz üzerinden direk bu ekrana ulaşabiliyorlar.

E OKUL GİRİŞ

E OKUL İLE KARNE ORTALAMASI HESAPLA

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yer alan bilgilere göre;

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 den aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesiile ödüllendirir.

Üstün başarı belgesi almaya hak kazanan öğrencilere ise okulun iftihar listesinde yer verilir.

Bir dersin dönem puanı sınavlardan alınan puanların, performans çalışması puanının/puanlarının, varsa proje puanının, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okutulan uygulamalı derslerde ayrıca hizmet ve/veya temrin puanlarının aritmetik ortalamasından elde edilen puanın aritmetik ortalaması alınarak belirlenir. İşletmelerde beceri eğitiminde dönem puanı, işletmedeki eğitim süresince öğretmen, usta öğretici veya eğitici personel tarafından temrin, proje, iş, deney ve hizmet değerlendirmesinden verilen puanlar, varsa telafi eğitimi süresince okulda temrin, proje, iş ve hizmetlerden aldıkları puanlar ve alanıyla ilgili yarışmalarda alınan ve işletmeye bildirilen puanların aritmetik ortalamasıdır. Aritmetik ortalama alınırken bölme işlemi virgülden sonra iki basamak yürütülür.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Okul öğrenci giriş ekranı ile karne notları hemen sorgula! - İşte e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN