Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Veli Bilgilendirme Sistemi öğrenci giriş ile karne notu sınav sonucu sorgula! e okul giriş nasıl yapılır?

Milyonlarca öğrencide 2017 2018 eğitim ve öğretim sezonu için karne heyecanı başladı... Okulların kapanması için geri sayıma geçen veli ve öğrenciler öğrenci giriş sistemine akın ediyorlar. Son sınavların da tamamlanması ile ortalama puanlar ve sözlü notları için e okul kontrol ediliyor. Bu yılının son ders zili 8 Haziran'da çalacak. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile buradan öğrenci giriş yapıp son aldığınız notları hemen kontrol edebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 29.5.2018 15:48 Güncelleme Tarihi: 30.5.2018 12:12
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğrenci giriş ile karne notu sınav sonucu sorgula! e okul giriş nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi internet sitesinden milyonlarca kişiyi ilgilendiren takvimi yayınladı. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ereceği tarih belli oldu. Veliler de ve öğrenciler de karne heyecanı başlarken, e okul öğrenci giriş sisteminde yoğunluk başladı. Sınavların sona ermesi ile beraber ortalama puanlar ve sözlü notları sisteme giriliyor. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden ise online olarak bu notları kolayca kontrol etmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken e-okul.meb.gov.tr adresine girerek aşağıdaki adımları takip etmek.

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞ İLE SINAV SONUÇLARI SORGULA

Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği an geldi, çattı. Tatil planları yapan ve karne gününü sabırsızlıkla bekleyen öğrenciler içn son ders zili 8 Haziran Cuma günü çalınıyor. Bu nedenle ise e okul öğrenci giriş sisteminde büyük yoğunluk başladı.

Sisteme giriş yapabilmek için;

e-Okul adresini ziyaret ediniz. Karşınıza mavi bir pencere gelecektir. Pencerenin sağ tarafında bulunan tüm bilgileri doldurarak e okul öğrenci giriş yapabilirsiniz.

E-OKUL KARNE NOTU NASIL HESAPLANIR?

Karne notunu hesaplamak için öncelikle 1.yazılı ve 2.yazılı sınavın ortalamasını almanız gerekmektedir. Bunun için ilk sınavınız ile ikinci sınavınızı toplayıp iki bölmeniz gerekecektir. Çıkan sonuç ise o dersin ortalaması olacaktır. Bu şekilde tüm ders not ortalamasını bulduktan sonra hepsini toplayın ve o dönem kaç ders aldıysanız onunla bölün. Buradan elde edilecek sonuç ise sizin karne notunuz olacaktır

ORTALAMA 85-100 İSE...

Derslerdeki ortalama başarı puanı 80 ile 85 puan arasında olan öğrencinin Teşekkür Belgesi alması uygun görülür. Öğrencinin dersteki ortalama başarı puanı 85'ten fazla olduğunda ise Takdir Belgesi almaya hak kazanacaktır. Bu puanlardan düşük bir puana sahip olan öğrenci ya da ön şartlar olarak yukarıda sıralanan maddelerden birisine sahip olan öğrenci ise iki belgeden hiçbirini alamayacaktır.

YIL SONU NOTU NASIL AÇIKLANIR?

Öğrencinin tüm derslerden aldığı puanların aritmetik ortalaması, o derslere ait haftalık ders saati sayısı ile çarpılarak ağırlıklı yıl sonu puanları hesaplanacaktır. Bu puanların toplamının, o derslere ait haftalık ders saati toplamına bölünmesi ile de yıl sonu başarı puanı elde edilecektir. Puanlama 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerin ortak sınavlardan aldığı puanlar, 8'inci sınıf yıl sonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğrenci giriş ile karne notu sınav sonucu sorgula! e okul giriş nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN