Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Yılmaz’dan bilgisayar müjdesi

Milli Eğitim Bakanı öğretmenlere her 4 yılda bir, öğrencilere de 5 ve 9’uncu sınıflarda yeni bilgisayar dağıtacaklarını müjdeledi. Yılmaz 2019’un sonunda ikili eğitime son vereceklerini açıkladı

Giriş Tarihi: 20.6.2018
Bakan Yılmaz’dan bilgisayar müjdesi
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmenlere her 4 yılda bir, öğrencilere de 5 ve 9'uncu sınıflarda yeni bilgisayar dağıtacaklarını açıkladı. Bakan Yılmaz tam gün eğitime geçiş konusunda da "İstanbul'da biraz zorlanacağız. Özel bir seferberliğin başlatılması lazım. İnanıyorum ki, Türkiye eğitimin kalitesinin artırılması adına ikili eğitime son verecek" dedi. Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim gündemiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:
LGS TEOG DEĞİL: TEOG gibi olmasını bekliyorlar. Bu TEOG gibi olamaz. 1 milyon öğrencimiz sınava girmiş 120 bin öğrencimizi yerleştireceğiz. Aşama aşama zorluk derecesi olacak ki, 1 milyon öğrenciyi 120 bine indirebilelim.
TERCİH SAYISI 15: Öğrencilerimiz 5 tane fen ve proje okul uygulayan sınavla alan okullardan tercihte bulunabilecek. 5 tane evine yakın okulları seçtireceğiz. 5 tane de daha uzakta, pansiyonu olan okul seçme hakkını vereceğiz. Her öğrencimize 15 okul seçme hakkı vereceğiz.
İNGİLİZCE'DE BAŞARI YAKALANDI: 81 ilde 800'e yakın okul seçildi. Bunlardaki 100 bine yakın öğrenciye de 5'inci sınıfta haftada 15 saat İngilizce dersi verdik. Bu çocuklar yurtdışında bir eğitime gitse doğrudan muafiyet kazanabilecek kapasiteye ulaştı.
25 BİN ATAMA: 100 bin gibi bir öğretmen ihtiyacımız var. 25 bin öğretmenimizin atamasını bu yıl gerçekleştireceğiz. Aradaki farkı sözleşmeli öğretmenlerle kapatıyoruz.

HER OKULA KARNE
Her bir okulumuzun karnesi olacak. Gerçekten başarılı, nitelikli okullarımız var. Uluslararası yarışmalarda birinci oldular. Ürettikleri toplumun ihtiyaçlarına cevap verir nitelikte. Engelli, evine girdiğinde ışığa baktığında ışık yanıyor. Bunu öğrencimiz yapmış. Buna benzer proje Çin'de ikincilik ödülü aldı. Karne sistemine imam hatiplerde başladık, diğerlerine aktaracağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Yılmaz’dan bilgisayar müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN