Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sınavlara değil hayata hazırlanıyorlar!

Sınava değil hayata hazırlıyoruz diyen Eyüpsultan Belediyesi Simurg ve , öğrencileri bir yolculuğa çıkıyor.

Giriş Tarihi: 21.6.2018 09:55 Güncelleme Tarihi: 21.6.2018 09:56
Sınavlara değil hayata hazırlanıyorlar!

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın ödüllü programlarından olan Simurg 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı kapsamında, Simurg Bilgi Evleri, yeni nesil bilgi evleri olarak tasarlandı.

BİLGİ EVLERİ

10 – 14 yaş grubuna yönelik eğitimler veren Bilgi Evleri, gençlerimize donanım kazandırmayı, gelişimini esas alıyor ve bilgiyi hayattaki karşılığıyla sentezleyerek öğrencilerle paylaşıyor.
Bilgi Evlerinde; okul ve sınav başarısını artırmaya yönelik destekleyici eğitimler de veriliyor.Alibeyköy Bilgi Evi, Akşemsettin Bilgi Evi, Düğmeciler Bilgi Evi, Güzeltepe Bilgi Evi, Karadolap Bilgi Evi, Kemerburgaz Bilgi Evi, Nişanca Bilgi Evi, Pirinççi Bilgi Evi, Silahtarağa Bilgi Evi, Yeşilpınar Bilgi Evi ve Şehit Musa Özalkan Rami Bilgi Evi olmak üzere 11 Yeni Nesil Bilgi Evi, 28 mahallemizde 10 – 14 yaş arasındaki gençlerimizin ilgi alanlarına göre tasarlanmış 46 atölye eğitimiyle yeni nesil hizmetler sunmakta.

4.5 yılda Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezlerimizde toplam 14.754 öğrenci eğitim aldı, 40.984 öğrencimiz atölye ve etkinliklerden faydalandı.

GENÇLİK MERKEZLERİ

Simurg Gençlik Merkezleri, mevcut Gençlik Merkezi modelinin Yaygın Eğitim Projesi ile aldığı yeni biçimdir ve ismindeki gibi "gençtir"
Simurg Gençlik Merkezleri, gençlerimizin enerjisini yeteneğini esas alıyor. Onlara, herhangi kişilik dikte etmeden, kişiliklerini bulmaya yönlendirmek amacıyla hizmet veriyor.20 FARKLI PROGRAM

Gençlik merkezlerinde, 20 farklı program uygulanıyor. Sosyal medya yönetimi ve habercilik, şehir tarihi eğitimi, ifade gelişimi atölyesi, sinema tarih, müzik fotoğrafçılık, ebru, hat, tezhip eğitimleri bunlardan bazıları.

Yeni bir anlayışla yapılandırılan Gençlik Merkezleri, nitelikli kültür sanat faaliyetleriyle de gençlerimizin hayatını zarafetle süslemeye devam ediyor.

Gençlik Merkezlerimiz; Eyüpsultan Gençlik Merkezi, Yeşilpınar Gençlik Merkezi Güzeltepe Gençlik Merkezi ve Pirinççi Gençlik Merkezi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınavlara değil hayata hazırlanıyorlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN