Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 KYK burs ve kredi başvuru sonuçları açıklanma tarihi...

KYKS burs ve kredi başvuru sonuçları için heyecan dorukta. tarafından başvurularının 21 Ekim tarihinde son bulduğu burs ve kredi başvurularının ardından gözler başvuru sonuçlarının açıklanma tarihine çevrildi. Peki, ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2018 burs başvuru sonuçları açıklanma tarihi hakkında merak edilenler

Giriş Tarihi: 23.10.2018 11:37
KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 KYK burs ve kredi başvuru sonuçları açıklanma tarihi...

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından burs ve kredi başvurularının alınma süreci 21 Ekim tarihinde son buldu. Başvuru sürecinin ardından merak edilen en önemli konu olarak, KYK burs ve kredi başvuru sorgulama olarak öne çıkıyor. Binlerce öğrenci, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun burs ve kredi başvuru sonuçlarını ne zaman açıklayacağını büyük bir merakla bekliyor. Peki, 2018 burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK Burs ve kredi başvuru sonuçlarının sonlanması ile beraber, sonuçların ne zaman açıklanacağı sorusunun yanıtı merak edilir oldu. Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda resmi bir bilgi paylaşılmazken, sonuçların açıklanma tarihi hakkında bir kesinlik bulunmuyor. Ancak geçtiğimiz sene KYK burs ve kredi sonuçlarının kasım ayında açıklandığı düşünüldüğünde, bu sene de kasım ayının içerisinde açıklanmasını öngörebiliriz.

2018 KREDİ VE BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklama ile beraber bu seneki burs miktarı 500 lira olacak. 500 liralık burs ve kredi ödemeleri, yeni yıl itibariyle başlayacak. Yapılan açıklamada, yeni yılda yüksek lisans öğrencilerinin 1000 lira, doktora öğrencilerinin ise 1500 lira burs ya da kredi ödemesi alacağı yer aldı.

BURSTAN KİMLER YARARLANABİLECEK?

  • Ön lisans öğrencileri,
  • Lisans öğrencileri,
  • İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile - ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.
  • Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)
  • ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında herhangi bir puan türünde ilk 100'e giren öğrenciler,
  • Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre - Amatör milli sporcu olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 KYK burs ve kredi başvuru sonuçları açıklanma tarihi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN