Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat alımları ne zaman yapılacak? Öğretmen atamasında tarihleri belli oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı () tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmenlik atamasına ilişkin mülakat yerleri açıklandı. Bu açıklamanın ardından gözler MEB’e çevrildi. yerlerini öğrenen öğretmen adayları yeni eğitim öğretim yılında görev başı yapacak. Bu durumun ardından 20 bin öğretmen adayı mülakat alımları ile ilgili kesinleşen tarihi merak ediyor. Peki sözleşmeli öğretmenlik mülakat alımları ne zaman yapılacak? Merakla beklenen öğretmen atamasında sözlü sınavların tarihi belli oldu. İşte 20 bin öğretmen atamasında sözlü sınav tarihleri..

Giriş Tarihi: 7.6.2019 12:44
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat alımları ne zaman yapılacak? Öğretmen atamasında sözlü sınav tarihleri belli oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) atamasını yapacağı 20 bin öğretmen adayını belirledi. 20 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu için sözlü sınav yerleri 5 Nisan 2019 tarihinde kurumun resmi internet sitesinden duyuruldu. Sözlü sınav sonucunda adayların 60 puan alması gerekiyor ki başarılı sayılsın ve sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih hakkı kullanabilsin. Peki 60 puan ve üzeri alan öğretmen adayları sözleşmeli öğretmenlik mülakatlarına hangi tarihte girecek? İşte sözleşmeli öğretmenlik mülakat alımları ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar..

SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Açıklanan başvuru takvimine göre, sözlü sınavlar, 12-30 Haziran'da yapılacak ve sonuçlar 4 Temmuz'da ilan edilecek. Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz'da alınacak, 16 Temmuz 2019'da sonuçlandırılacak. Tercihlerin alınması ve atama işlemi ile ilgili tarihler, Bakanlıkça daha sonra açıklanacak.

İşte; 20 bin öğretmen ataması branş dağılımları:

"Sınıf Öğretmenliği (2 bin 11), İngilizce (bin 960), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (bin 922), Okul Öncesi (bin 599), İlköğretim Matematik (bin 448), Özel Eğitim (bin 410), Rehberlik (bin 120), Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji (bin 149), Türkçe (bin 149), Beden Eğitimi (781)"

KİMLER TERCİH YAPABİLECEK?

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecek. Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat alımları ne zaman yapılacak? Öğretmen atamasında sözlü sınav tarihleri belli oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN