Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Veli Bilgilendirme Sistemi'ne nasıl giriş yapılır? E Okul VBS ile ilgili son dakika gelişmeleri!

, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğrenci ve velilerin hizmetine sunulan en önemli ve en güncel sayfadır. E okul sisteminde öğrenciler kendileri ile ilgili her bilgiye ve veriye erişebiliyor. Bu durumdan sadece öğrenciler değil veliler de yararlanabiliyor. Bu şekilde en güvenilir şekliyle hizmet etmeye devam etmektedir. Peki e-okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapılır?

Giriş Tarihi: 8.6.2019 14:32 Güncelleme Tarihi: 8.6.2019 16:17
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne nasıl giriş yapılır? E Okul VBS ile ilgili son dakika gelişmeleri!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğrenci ve velilere hizmet etmesi amacıyla kurulan e-okul sistemi bu bakımdan en güncel sayfa olarak kabul edilir. E okul sisteminde öğrenciler kendilerine ait her türlü bilgiye ulaşabilirken aynı zamanda bu bilgilere velilerin de erişmesi sistemin en güvenilir olduğunun kanıtıdır. Peki e-okul veli bilgilendirme sistemi nasıl çalışır? E okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapılır? Detaylıca inceleyelim..

E-OKUL MEB GİRİŞ SAYFASI! 2019

e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "https://eokul.meb.gov.tr/" adresine giriş yapmak ve sağ tarafta "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.

İkinci aşamada da öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulmaktadır. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı istenmektedir. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır.

Açılan ekranda sol menüde Devamsızlık Bilgisi, Not Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Davranış Notları, Diploma Puanı, Yıl Sonu Notları ve Nakil Durumu gibi seçenekler yer almaktadır.

TAKDİR VE TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

E-Okul sistemi ile veliler, öğrencilerinin durumlarını takip edebilirler. E-Okul üzerinden; devamsızlık bilgisi, not bilgisi, proje notları, dönem sonunda alınan belgeler ve yıl sonu başarı puanı gibi bilgilere erişim sağlanabilir. Bilgilerin görülmesi için E-Okul VBS girişi yapılması yeterlidir.

-Takdir-teşekkür hesaplama, E-Okul üzerinden yapılabilir. Hesaplamanın yapılabilmesi için, öğretmenler tarafından öğrencilerin tüm ders notlarının sisteme girilmiş olması gerekir.

-Not girişleri yapıldıktan sonra, yıl sonu başarı puanı kontrol edilir.

-Yıl sonu başarı puanı, öğrencinin hangi belgeyi alacağını belirler.

-Yıl sonu başarı puanı; 70,00 - 84,99 aralığında olanlar teşekkür belgesi, 85,00 - 100 aralığında olanlar da takdir belgesi almaya hak kazanır.

e-OKUL SİSTEMİNDEN NELER ÖĞRENİLİR?

1- Sınav sonuçları öğrenebilir

2- Haftalık ders programını öğrenebilir

3- Devamsızlık gün sayısını öğrenebilir

4- Sınav tarihlerini öğrenebilir

5- Sorumluluk sınav tarihlerini öğrenebilir

6- Yıl sonu ortalamasını öğrenebilir

E OKUL NE ZAMAN KAPANACAK?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Okullarda 1. dönemin bitmesine yakın notların açıklandığı zamanlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor. Öğrenciler bu durumu E-Okul VBS'nin kapatıldığı şeklinde yorumluyor. E-Okul, karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne nasıl giriş yapılır? E Okul VBS ile ilgili son dakika gelişmeleri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN