Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karneler ne zaman, saat kaçta verilecek? Bu dönem 2019 okullar hangi gün kapanacak? kaç gün olacak?

Ramazan Bayramı tatilinin sona ermesinin akabinde milyonlarca öğrenci okulların kapanacağı günü dört gözle beklerken, hayallerini kurmaya başladı. Karnelerin alınacağı günü iple çeken öğrencilerin yanında veliler de yoğun bir şekilde araştırmalarını yapıyor. Bu doğrultuda, '2019 ?' sorusu yanıtı en çok merak edilenler arasında öne çıkıyor. Aileler çocuklarıyla geçirecekleri yaz tatili planlarını şimdiden şekillendirmeye başladı. Peki, 2019 Okullar hangi gün kapanacak? Karneler ne zaman, saat kaçta verilecek? İşte, yaz tatili hakkında tüm detaylar...

Giriş Tarihi: 12.6.2019 12:30 Güncelleme Tarihi: 12.6.2019 12:30
Karneler ne zaman, saat kaçta verilecek? Bu dönem 2019 okullar hangi gün kapanacak? Yaz tatili kaç gün olacak?

Ramazan Bayramı'nın da sona ermesinin akabinde okulların kapanmasına çok az bir süre kaldı. Son sınav notlarını öğrenen öğrenciler, yaz tatili hayallerini şekillendirmeye başladı. Bu doğrultuda, 'Okullar bu hafta ne zaman kapanacak?' sorusunun cevabı en çok arananlar arasında öne çıkıyor. Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı'nın iş takvimi ile 2019 yaz tatili tarihi belli oldu. Böylece, okulların ne zaman kapanacağı da kesinleşti. Peki, karneler hangi gün alınacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un son açıklaması eşliğinde yaz tatili hakkında tüm detayları sizler için derledik.

BU HAFTA DERS OLACAK MI?

Bu hafta ders yapılıp yapılmayacağı da milyonlarca öğrenci tarafından ilgiyle araştırılıyor. MEB takvimine göre, karneler verilene kadar okullarda ders yapılmaya devam edilecek.

KARNELER NE ZAMAN, SAAT KAÇTA VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde ilan ettiği yeni tatil düzenlemesi hakkında bütün ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. İlgili açıklamaların hemen akabinde ise öğrencilerin yanıtını aradığı soru olarak 'Yaz tatili kaç gün sürecek?' öne çıkıyor.

İşte, MEB ile 2019 yaz tatili tarihi sürecine yönelik merak edilen bilgiler;

ARKADAŞINA GÖNDER
Karneler ne zaman, saat kaçta verilecek? Bu dönem 2019 okullar hangi gün kapanacak? Yaz tatili kaç gün olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN