Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav giriş yerleri 2019 açıklandı! ile üniversite sınavı YKS giriş yerleri, belgesi sorgulama

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi () tarafından bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı () için heyecan dorukta. Hayallerindeki üniversite için son çalışmalarını gerçekleştiren öğrenciler, bir yandan da sınava yönelik bilgileri edinmeye çalışıyor. Bilindiği üzere, ÖSYM tarafından 2019 YKS sınav yerleri geçtiğimiz günlerde erişime açılmıştı. Bireyler de, ' nasıl ve nereden alınır?' sorusunun yanıtını öğrenmeye çalışıyor. Haberimizin detaylarından üniversite sınavı kapsamında YKS giriş belgesi çıkarma yolları hakkında bilgi edinebilir, sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. İşte, detaylar...

Giriş Tarihi: 14.6.2019 14:44 Güncelleme Tarihi: 14.6.2019 14:45
YKS sınav giriş yerleri 2019 açıklandı! ÖSYM ile üniversite sınavı YKS giriş yerleri, belgesi sorgulama

Üniversite sınavı olarak da adlandırılan YKS için heyecan dorukta. İyi bir üniversite için son çalışmalarını yapan öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Sınavı beklemeye koyuldu. Adaylar, bir yandan da sınava yönelik bilgileri sorgulamayı ihmal etmiyor. Bu bağlamda, 2019 YKS sınav giriş belgesi ve yerleri büyük önem arz ediyor. Zira, binlerce öğrenci sınava gireceği yeri önceden kontrol ederek kesinleştirmek istiyor. Peki, ÖSYM ile 2019 YKS sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır?

ÜNİVERSİTE SINAVI YKS GİRİŞ BELGESİ NASIL ÇIKARILIR?

Bilindiği üzere, geçtiğimiz haftalarda YKS sınav giriş belgesi erişime açıldı. 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı giriş yerlerini hızlı bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

İşte ayrıntılar;

ARKADAŞINA GÖNDER
YKS sınav giriş yerleri 2019 açıklandı! ÖSYM ile üniversite sınavı YKS giriş yerleri, belgesi sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN