Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2019 kontenjan ve : öğretmen il dışı atama takvimi öğren!

Okulların kapanmasıyla birlikte öğretmenler kontenjan ve ihtiyaç listesini öğrenmek istiyor. Eğitim öğretim hayatının yaz tatiline girmesiyle tayin atamaları yapan öğretmenler il dışı atama takvimini araştırıyor. 2019 il dışı tayin kontenjan ve ’in resmi sitesinde yayınlandı. İl dışı atama sonuçları ise herhangi bir program değişikliği olmaması durumunda 24 Haziran tarihinde netlik kazanacak. Haberimizin devamında İl dışı tayin için kontenjan bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 15.6.2019 17:01
İl dışı tayin 2019 kontenjan ve ihtiyaç listesi: MEB öğretmen il dışı atama takvimi öğren!

Binlerce öğretmen il dışı yer değiştirme kontenjanları ve ihtiyaç listesini araştırıyor. Yıllardır atama bekleyen öğretmenler nihayet sona yaklaştı. Öğretmenler il dışı atama için yer değiştirme başvuru detaylarını öğrenmek istiyor. 2019 İl dışı kontenjan ve ihtiyaç listesi belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayınladığı takvime göre, iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri başladı. Peki İl dışı tayin 2019 kontenjan ve ihtiyaç listesi nasıl öğrenilir?

İL DIŞI İHTİYAÇ LİSTESİ ERİŞİME AÇILDI

Milli Eğitim Bakanlığı, il dışı yer değiştirme kontenjanları ve ihtiyaç listesi için merakla beklenen listeyi 14 Haziran Cuma günü saat 14.12'de yayımladı.

ARKADAŞINA GÖNDER
İl dışı tayin 2019 kontenjan ve ihtiyaç listesi: MEB öğretmen il dışı atama takvimi öğren!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN