Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ye ulaşım kartı(akbil), ve ehliyet ile girilir mi? Sınavda yasak mı? 2019 YKS

Üniversite sınavı olarak da bilinen 2019 için heyecanlı süreç başladı. Bugün ve yarın gerçekleşecek olan oturumlara katılım gösterecek yüz binlerce öğrenci, heyecanını yenerek sınavda başarılı olmak için ter dökecek. Adaylar, sınava girmeden önce çeşitli konularda da araştırmalarını sürdürmeyi ihmal etmiyor. Bu doğrultuda, 'YKS'ye ulaşım kartı (akbil) ve ile girilir mi?' sorusu yanıtı en çok merak edilenler arasında öne çıkıyor. Öte yandan, ev anahtarı, ile de sınava girilip girilmeyeceği yoğun bir şekilde araştırılıyor. Peki, YKS'ye akbil ve bozuk para ile giriliyor mu? Sınavda su verilecek mi? YKS için Ehliyet belgesi geçerli mi? Detayları sizler için derledik.

Giriş Tarihi: 15.6.2019 09:02 Güncelleme Tarihi: 15.6.2019 09:03
YKS'ye ulaşım kartı(akbil), bozuk para ve ehliyet ile girilir mi? Sınavda kemer ve başörtüsü iğnesi yasak mı? 2019 YKS

Yurt genelinde üniversite sınavı heyecanı başladı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında, Cumartesi ve Pazar günü iki oturum gerçekleştirilecek sınavlar son bulacak. İyi bir üniversite hayali ile çalışmalarını güzel bir şekilde sonlandırmak isteyen öğrenciler, sınava girecekleri okulda bir terslik ile karşılaşmak istemiyor. Bu doğrultuda, çeşitli konularda bilgi edinmeye çalışıyorlar. Bunların başında ise sınava girilebilecek ve girilmeyecek olan eşyalar bulunuyor.

YKS'YE ULAŞIM KARTI (AKBİL) VE BOZUK PARA İLE GİRİLİR Mİ? SINAVDAA KEMER VE BAŞÖRTÜSÜ İĞNESİ YASAK MI?

Araştırılan soruların başında ise YKS'ye akbil ve bozuk para ile girilip girilmeyeceği bulunuyor. Zira, yanında velileri olmadan gelen adaylar için bu soru büyük önem arz ediyor. Peki, ev anahtarı, kemer ve başörtüsü iğnesi ile sınava girilir mi? Ehliyet belgesi geçerli olur mu?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün konuya yönelik aktardığı detaylar şu şekilde;

ARKADAŞINA GÖNDER
YKS'ye ulaşım kartı(akbil), bozuk para ve ehliyet ile girilir mi? Sınavda kemer ve başörtüsü iğnesi yasak mı? 2019 YKS
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN