Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, , YDT puan hesaplama işlemi nasıl yapılır? ile 2019 baraj puanı kaç? İşte detaylar

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi () tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı 1. gün oturumu () saat 10.15'te başladı. Öğrenciler zorlu sorular karşısında başarılı olmak için ter dökerken, veliler ise dualarla ile çocuklarına destek olmaya çalışıyor. Sınava yönelik baraj puanı başta olmak üzere çeşitli bilgiler ise Google üzerinden araştırılıyor. Bu bağlamda, '2019 nasıl yapılır?' sorusu yanıtı en çok merak edilenler arasında öne çıkıyor. Zira, alınacak puan tercihler için oldukça önem arz ediyor. Peki, TYT, , YDT puan hesaplama nasıl yapılır? ÖSYM ile YKS baraj puanı kaç? İşte, konuya yönelik detaylar...

Giriş Tarihi: 16.6.2019 13:07 Güncelleme Tarihi: 16.6.2019 13:08
TYT, AYT, YDT puan hesaplama işlemi nasıl yapılır? ÖSYM ile 2019 YKS baraj puanı kaç? İşte detaylar

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), bu yıl 2 milyon 528 bin 110 adayın katılımı ile gerçekleşecek. İlk gün oturumları kapsamında Temel Yeterlilik Testi (TYT) gerçekleşirken, bu kapsamda sorgulamalar da artış gösterdi. Sınav sırasında veliler, sonrasında ise öğrenciler YKS TYT baraj puanı başta olmak üzere birçok konuya Google üzerinden erişmeye çalışıyor. En çok merak edilen konu ise hiç şüphesiz 2019 YKS TYT puan hesaplama olarak öne çıkıyor. Peki, Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında Temel Yeterlilik Testi puan hesaplama nasıl ve nereden yapılır?

2019 YKS TYT KAÇ NET, KAÇ PUAN YAPAR?

Haberimizin detaylarından Yükseköğretim Kurumları Sınavı 1. gün oturumu olan Temel Yeterlilik Testi baraj puanı hakkında bilgi edinebilir, TYT puan hesaplama işlemleri bilgisine ulaşabilirsiniz.

İşte, detaylar;

ARKADAŞINA GÖNDER
TYT, AYT, YDT puan hesaplama işlemi nasıl yapılır? ÖSYM ile 2019 YKS baraj puanı kaç? İşte detaylar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN