Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2019 ne zaman açıklanacak? ile Bursluluk sınavı sonuçları nereden sorgulanır?

Eski adı ile olarak da anılan için geri sayım sürüyor. 2 Haziran tarihinde tek oturum halinde gerçekleşen bursluluk sınavına katılım gösteren öğrenciler, sonuçlar için beklemeye koyuldu. Geçtiğimiz günlerde ÖDSGM üzerinden soru ve cevapları bilgisinin erişime açılması, öğrencilerin ve velilerin beklentilerini bir hayli arttırdı. Zira İOKBS soru ve cevapları bursluluk sınavı sonuçları hakkında ön tahminde yapılabiliyor. Bu doğrultuda da, '2019 Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman ve hangi gün açıklanacak?' sorusu arama motorları üzerinde yanıtı en çok merak edilenler arasında öne çıkıyor. Peki, MEB ile 2019 Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Detayları sizler için derledik.

Giriş Tarihi: 18.6.2019 10:15 Güncelleme Tarihi: 18.6.2019 10:15
Bursluluk sınavı sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak? MEB ile İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları nereden sorgulanır?

PYBS olarak da bilinen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), MEB tarafından 2 Haziran tarihinde düzenlendi. Ortaokul 5, 6, 7, 8'inci sınıfta okuyan ile lise 9, 10 ve 11'inci sınıf düzeyinde öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği bursluluk sınavı soru ve cevapları için geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açıldı. Böylece, öğrenci ve velilerin İOKBS sonuçları hakkında beklentileri artış gösterdi. MEB'in sağlayacağı destekten faydalanıp faydalanamayacağını merak eden öğrenciler '2019 İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusu ile sürece dair bilgi edinmeye çalışıyor.

2019 BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Haberimizin detaylarından İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuç tarihi hakkında bilgi edinebilir, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü üzerinden yayınlanan İOKBS soru ve cevap anahtarı bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

İşte, detaylar....

ARKADAŞINA GÖNDER
Bursluluk sınavı sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak? MEB ile İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları nereden sorgulanır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN