Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tarafından 2019 tercih kılavuzu yayınlandı! nereden görüntülenir? İşte yüzdelik dilimler ve kontenjanlar

Büyük bir merakla beklenilen 2019 tercih kılavuzu yayınlanırken, yüzdelik dilimler ile kontenjan bilgileri de belli oldu! Milyonlarca öğrencinin katılımı ile gerçekleşen Liseye Geçiş Sınavı sonuçları geçtiğimiz gün açıklanırken, lise tercihleri heyecanı başladı. Dünden bu yana, milyonlarca öğrenci ve velisi e Okul üzerinden 2019 LGS hakkında detaylı bilgilere ulaşmaya çalışıyor. Zira, tarafından yayımlanan Liselere Geçiş Sınavı tercih kılavuzu neticesinde okul taban puanları, başarı sıralaması ve yüzdelik dilimler gibi oldukça önem arz eden bilgiler kesinlik kazanmış oldu. MEB, ise www.meb.gov.tr üzerinden erişime açıldı. Peki, 2019 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu nasıl ve nereden görüntülenir? Yüzdelik dilimler ve kontenjan bilgileri ile beraber edilen tüm bilgileri sizler için derledik. İşte 2019 LGS tercih kılavuzu!

Giriş Tarihi: 26.6.2019 14:00 Güncelleme Tarihi: 26.6.2019 14:02
MEB tarafından 2019 LGS tercih kılavuzu yayınlandı! LGS tercih kılavuzu nereden görüntülenir? İşte yüzdelik dilimler ve kontenjanlar

Dün açıklanan sonuçlarının ardından, lise tercih işlemleri için araştırmalar yoğunluk kazandı. Elde ettikleri puan neticesinde istedikleri liseye gidip gidemeyeceklerini netleştirmek isteyen milyonlarca öğrenci ve velisi, dört bir gözle LGS tercih ve yerleştirme kılavuzunu bekliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı da öğrenci ve velileri fazla bekletmeyerek, ilgili kılavuzun erişime açıldığını duyurdu. www..gov.tr üzerinden yayımlanan tercih kılavuzu ile lise taban puanları, başarı sıralaması ve yüzdelik dilim gibi birçok önemli başlık da netlik kazandı. Böylelikle, 'Kaç puanla hangi okula girebilirim?' sorusu da cevabına ulaşacak.

MEB İLE LİSELERE GEÇİŞ SINAVI LGS TERCİH VE YERLEŞTİRME KILAVUZU AÇIKLANDI!

Haberimizin detaylarından, Liseye Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında tercih ve hakkında bilgi edinebilir, İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere lise taban puanları, başarı sıralaması ve yerleştirme puanı (YEP) hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

YÜZDELİK DİLİMLER VE KONTENJAN BİLGİLERİ BELLİ OLDU!

Milli Eğitim Bakanlığı, lise yüzdelik dilimlerini açıklarken; merkezi sınav puanı ile öğrenci alacak ortaöğretim kurumları listesini de duyurdu.

İşte, ayrıntılar;

ARKADAŞINA GÖNDER
MEB tarafından 2019 LGS tercih kılavuzu yayınlandı! LGS tercih kılavuzu nereden görüntülenir? İşte yüzdelik dilimler ve kontenjanlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN