Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tercih kılavuzu tarafından yayınlandı! 2019/1 KPSS tercihleri nasıl yapılır ve ne zaman bitiyor?

Merakla beklenilen 2019/1 tercih kılavuzu tarafından yayımlandı. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme işlemi gerçekleştirilecek. Peki, KPSS tercih işlemleri ne zaman sona erecek? Haberimizin detaylarından Kamu Personeli Seçme Sınavı yerleştirme işlemleri hakkında bilgi edinebilir, tercih kılavuzunu görüntüleyebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 10.7.2019 11:04 Güncelleme Tarihi: 14.7.2019 22:08
KPSS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı! 2019/1 KPSS tercihleri nasıl yapılır ve ne zaman bitiyor?

Geçtiğimiz sene 22 Temmuz, 7 Ekim ve 4 Kasım tarihlerindeki Kamu Personeli Seçme Sınavları'na katılım gösteren bireyleri ilgilendiren tercih kılavuzu tarafından yayımlandı. Yerleştirme işlemleri için gerekli olan kılavuzun yayımlanması neticesinde, bireylerin konuya yönelik sorgulamaları da artış gösterdi. Bu doğrultuda, '2019 tercihleri nasıl ve nereden yapılır?' sorusu arama motorları üzerinden yanıtı en çok merak edilenler arasında öne çıkıyor.

2019 ÖSYM İLE KPSS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR VE NE ZAMAN SONA ERECEK?

Haberimizin detaylarından, Kamu Personeli Seçme Sınavı kapsamında tercih kılavuzunu görüntüleyebilir, KPSS yerleştirme işlemlerinin nasıl ve nereden yapılacağına dair bilgi edinebilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı! 2019/1 KPSS tercihleri nasıl yapılır ve ne zaman bitiyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN