Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2019 başvuruları nasıl yapılacak? ücreti ne kadar ve hangi bankalara ödenecek? ile ALES başvuru sayfası!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi () tarafından yapılan başvuru işlemleri başladı. 22 Eylül'de yapılacak olan sınav için başvuruların başlamasıyla birlikte başvuru ücretleri merak edilirken aynı zamanda ALES başvurularının nasıl yapılacağı da merak konusu. 9 ile 17 Temmuz aralığında başvuru yapacak olan adaylar ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ile ilgili arama motorlarında araştırmalar yapıyorlar. Peki buna göre ? ücreti ne kadar ve nereye hangi bankalara yatırılacak? İşte ayrıntılar..

Giriş Tarihi: 11.7.2019 11:29 Güncelleme Tarihi: 11.7.2019 11:29
2019 ALES başvuruları nasıl yapılacak? ALES başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankalara ödenecek? ÖSYM ile ALES başvuru sayfası!

ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı başvuruları başladı. 22 Eylül'de yapılacak olan sınavı başvuruları 9-17 Temmuz tarihlerinde alınacak. Üniversiteden sonra kariyer hedefi planlayanların başvuracağı 2019 ALES sınavında başarı sağlayanlar, lisansüstü eğitimlerine devam etmeye de hak kazanacaklar. Peki 2019 ALES başvurusu ne zaman? işlemi ne zaman ve nereden yapılacak? Başvuru ücretleri ne kadar olacak?

2019 ALES BAŞVURU İŞLEMLERİ BAŞLADI!

On binlerce öğrencinin katılım göstereceği ALES başvuru işlemleri hakkındaki tüm detaylar şöyle;

ARKADAŞINA GÖNDER
2019 ALES başvuruları nasıl yapılacak? ALES başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankalara ödenecek? ÖSYM ile ALES başvuru sayfası!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN