Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınavı ne zaman yapılacak? 2019 ( Sınavı) YDS başvuru tarihleri ne zaman?

Sınavı () sınav heyecanı şimdiden başladı. Akademik kariyerine devam eden öğrenciler için ,Yabancı tarafından uygulanacak. Sınava girecek adaylar 2019 YDS ne zaman, başvuru tarihleri hangi gün? Sorusuna yanıt arıyor. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Yükseköğretim Kurulu'nun () talimatıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen merkezi bir dil sınavıdır.

Giriş Tarihi: 11.7.2019 10:46 Güncelleme Tarihi: 11.7.2019 10:46
YDS sınavı ne zaman yapılacak? 2019 (Yabancı Dil Sınavı) YDS başvuru tarihleri ne zaman?

ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı) tarafından gerçekleştirilen YDS 2019 sınavı geri sayımı başladı. Adaylar sınava girmeden önce YDS başvuru tarihlerini öğrenmek istiyor. Haberimizin devamında YDS ne zaman, başvuruları başladı mı? Sorusunun yanıtları yer almaktadır.

YDS NE ZAMAN? 2019

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) 8 Eylül 2019 tarihinde uygulanacak.

YDS BAŞVURU TARİHLERİ!

YDS başvuru işlemleri 16-24 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacak.

YDS HAKKINDA

Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS) ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (e-Sınav Binalarında) yapılacaktır. Sınava başvuru tarihlerinde, ÖSYM e-Sınav Merkezlerinin kapasitesi kadar adayın başvurusu alınacaktır. Kapasite dolduğunda başvuru tarihleri tamamlanmadan başvuru sonlandırılacaktır. Kapasite dolmadığı takdirde başvuru tarihlerinin son günü saat 23.59'a kadar adayların başvuruları alınmaya devam edilecektir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDS sınavı ne zaman yapılacak? 2019 (Yabancı Dil Sınavı) YDS başvuru tarihleri ne zaman?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN