Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 ile YKS sonuçları nasıl ve nereden sorgulanır? İşte yanıtı

Üniversite sınavı olarak da adlandırılan 2019 sonuçları için 'den müjdeli haber geldi. Güzel bir üniversite amacı ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın TYT, AYT ve YDT oturumlarına katılım gösteren öğrencilerin sonuçlara yönelik sorgulamaları Temmuz ayı ortası itibari ile yoğunluk kazandı. Bu bağlamda, '2019 YKS sınav açıklandı mı?' sorusu Google üzerinde en çok yanıtı merak edilenler arasında öne çıkıyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından ise sonuçlara yönelik tarih bilgisi paylaşıldı. Peki, 2019 YKS sonuçları ne zaman ve hangi gün açıklanacak? Haberimizin detaylarından ÖSYM sorgulama sayfası ile YKS sonuçları hakkında merak edilen bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 14.7.2019 11:58 Güncelleme Tarihi: 14.7.2019 11:58
YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 ÖSYM ile YKS sonuçları nasıl ve nereden sorgulanır? İşte yanıtı

İstedikleri üniversiteye gidebilmenin hayalini kuran yüz binlerce öğrenci, Haziran ayının ortasında gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na katılım göstermişti. İki gün olan TYT, AYT ve YDT oturumlarında ter döken adaylar, gözlerini 'nin yapacağı ' sonuçları açıklandı' duyurusuna çevirdi. Bu bağlamda, üniversite sınavı sonuçlarına yönelik araştırmalar da arama motorlarında bir hayli artış gösterdi. Geçtiğimiz ayın sonunda TYT, AYT ve YDT soru ve cevapların da erişime açılması, öğrencilerin YKS sonuçları için heyecanını iki kat arttırdı. Peki, YKS sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından ne zaman açıklanacak ve sorgulama işlemi nasıl yapılır?

2019 YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI Mı? SORGULAMA SAYFASI

Haberimizin detaylarından, ÖSYM'nin 2019 YKS sonuçları ve sorgulama hakkındaki gerekli bilgileri öğrenebilir , puan hesaplamadan tercih sürecine kadar birçok konuda fikir edinebilirsiniz.

İşte, ayrıntılar;

ARKADAŞINA GÖNDER
YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 ÖSYM ile YKS sonuçları nasıl ve nereden sorgulanır? İşte yanıtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN