Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Deneyap’ için ders zili çaldı

Giriş Tarihi: 18.7.2019
‘Deneyap’ için ders zili çaldı
Türkiye'nin geleceği gençleri yarınlara hazırlayan en önemli projelerden 'Deneyap Teknoloji Atölyeleri' için ders zili çaldı. Geleceğin teknoloji yıldızı olmak isteyen gençlerin yoğun ilgi gösterdiği proje; Adana, Ankara, Antalya, Edirne, Eskişehir, Erzurum, Hakkari, İzmir, Manisa, Muğla, Konya ve Trabzon'da eş zamanlı olarak verilen eğitimlere, yazılı ve uygulamalı sınavı geçen bin 920 öğrenci katılıyor. 16 Temmuz'da ders başı yapan öğrenciler, robotik ve kodlamadan, elektronik programlamaya kadar birçok alanda tam gün eğitim alıyor.
İki ayrı yaş grubundaki öğrencilerin girişimcilik, üretken düşünme, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerileri kazanmalarına yönelik olarak tasarlanan Denayap'ta, ortaokul ve liseye başlangıç çağındaki gençler, TasarımÜretim, Robotik-Kodlama, Elektronik Programlama, Yazılım Teknolojileri, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi alanlarda eğitimler alıyor.
Toplamda 3 yıl, hem temel teknoloji yetkinlikleri ve özel ilgi alanlarında derinleşme, hem de proje üretme kabiliyeti elde edecek olan öğrenciler, bu gelişim süreci sonunda geleceğin teknoloji yıldızları haline gelecek. İlk etapta 12 ilde hayata geçen Denayap'lardaki tüm atölyelere 15 Temmuz ve terörle mücadele şehitlerinin isimleri verildi. Diğer şehirlerde de atölyeler hızlı bir şekilde açılacak. 2020 yılı sonuna kadar tüm illerde gençlerle buluşmuş olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Deneyap’ için ders zili çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN