Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 merakla beklenen LGS tercih takvimini açıkladı!

Liselere Geçiş Sınavı olarak bildiğimiz tercih sonuçları süreci halen devam ediyor. Sınava giren adaylar için heyecan sürerken aynı zamanda sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi de merakla bekliyorlar. Kendileri için en uygun okulu seçmek için çabalayan öğrenciler 'ndan gelecek açıklamayı merakla bekliyorlardı. Adaylar tercih işlemlerini 'in resmi sitesi üzerinden yapacak olup aynı zamanda " ne zaman açıklanacak?" şeklinde aramalar da yapmaya başladı. Aynı zamanda MEB merakla beklenen LGS tercih takvimini de yayınlandı. İşte ayrıntılar..

Giriş Tarihi: 18.7.2019 14:10 Güncelleme Tarihi: 18.7.2019 14:10
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 MEB merakla beklenen LGS tercih takvimini açıkladı!

Liselere Geçiş Sınavı () ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. On binlerce öğrencinin katılım sağladığı LGS sınavı için tercihler sürerken aynı zamanda adaylar kendileri için en uygun okulu seçmek istiyorlar. Velilerinin de destek verdiği öğrenciler için heyecan dorukta. Öğrenciler tercih robotunu kullanarak E-Okul üzerinden tüm veli, öğrenci ve rehber öğretmenlerinin kullanabileceği robotta okul türleri, il, ilçe ve 2018'e ait yüzdelik dilimlerine göre arama yapılabiliyor. Tercihlerin ardından adaylar '' LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 MEB ile LGS tercihleri ne zaman bitiyor? Sorusuna Google üzerinden yanıt aramaya başladı. LGS tercih sonuçlarının ardından öğrencilerin nakil başvuruları başlayacak.

LGS tercih sonuçları için MEB tarih verdi. Haberimizin devamında LGS 2019 tercih sonuçları açıklanma tarihi ve tüm detaylara erişebilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 MEB merakla beklenen LGS tercih takvimini açıkladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN