Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den haberi! tercih klavuzu yayında! 2019 Üniversite , kontenjanları ve başarı sıralaması

1 milyonu aşkın öğrenci istedikleri üniversiteye yerleşebilmek için sınavına girmişti. Ölçme Değerlendirme ve Yerleştirme Merkezi () adayların heyecanla beklediği tercih kılavuzu ile ilgili açıklaması yaptı. 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen sınavın ardından YKS sonuçları, üniversite ve kontenjanları araştırılmaya başlamıştı. ÖSYM resmi internet sitesinde ve üniversitelerin kontenjanları yayınlandı.2 ve 4 yıllık bölümler için taban puanları ve buradan öğrenebilirsiniz. İşte ÖSYM tarafından yayımlanan 2019 YKS tercih kılavuzu!

Giriş Tarihi: 19.7.2019 12:22 Güncelleme Tarihi: 19.7.2019 12:22
ÖSYM'den son dakika haberi! YKS tercih klavuzu yayında! 2019 Üniversite taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralaması

tarafından bu sene ikincisi gerçekleştirilen yüz binlerce öğrencinin üniversite hedefleri için ter döktüğü sınavı ile ilgili adayların araştırmaları devam ederken haberi geldi.. ÖSYM tarafından 2019 yayımlandı. YKS tercih kılavuzu ile adaylar, geçtiğimiz yıla ait üniversite ve 2019 görüntüleyebiliyor. Peki, 2019 ÖSYM tercih kılavuzuna göre 2 ve 4 yıllık bölümlerin kontenjanları ve taban puanları ne kadar?

ÖSYM YKS TERCİH KILAVUZU 2019 - ÜNİVERSİTE KONTENJANLARI VE TABAN PUANLARI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı.

İşte üniversitelerin 2019 kontenjanları ve taban puanları...

ARKADAŞINA GÖNDER
ÖSYM'den son dakika haberi! YKS tercih klavuzu yayında! 2019 Üniversite taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN