Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tercihin ikinci ayağı: Barınma

Özellikle Anadolu’daki gençler için üniversite ve bölüm kadar barınma da bir tercih konusu. Şehir dışındaki üniversiteleri kazananlar için 168 TL’den 3 bin TL’ye kadar her keseye uygun yurtlar Türkiye genelinde hizmet veriyor

Giriş Tarihi: 19.7.2019
Tercihin ikinci ayağı: Barınma
İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerdeki üniversitelerde okumak isteyen Anadolulu gençler için barınma konusu da en az tercih kadar telaşlı bir süreç. Yaşadığı kentin dışında bir üniversite kazanan öğrencilerin 3 seçeneği var. Özellikle maddi imkânları sınırlı olanlar için ilk seçenek devlet yurtları. Özel yurtlar da şehir dışından gelen öğrencilere hizmet veriyor. Kampus üniversitelerinin de kendine ait yurtları var. Maddi imkânları sınırlı olan üniversite adayları için en mantıklı tercih olarak KYK yurtları ön plana çıkıyor. Kurum'a ait, Türkiye genelinde toplam 400'den fazla yurt var. Yurt ücretleri 2019-2020 eğitim yılında aylık en az 168 TL civarı olacak. Ücretler 300TL'ye kadar çıkıyor. Başvurular genelde Ağustos ayını ortasında başlıyor. Özel yurtların sayısı KYK'lara göre oldukça fazla. Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı toplam 50 bine yakın özel yurt bulunuyor.

BİR TIKLA YURDUNU SEÇ
Binlerce öğrenci hayalindeki üniversiteyi kazanmasına rağmen barınma sorunuyla karşılaştığı için üniversite hayatı oldukça sıkıntılı geçiyor. Bu sorunları bizzat yaşayan Murat Durak tarafından 2006 da kurulan www.yurtlarburada.com internet sitesi bu soruna çözüm buluyor. Türkiye'nin 81 ilindeki yurtların fiyatlarını tek bir tuş ile öğrenebilirsiniz. Sitenin yurt detayları sayfasında yer alan "Yurdun Fiyatını Öğren" tuşuna tıklayarak çok kolay bir şekilde yurt yetkilisine anında mesaj yollayabilir ve yurt fiyatını öğrenebilirsiniz.

NAVİGASYON TEKNOLOJİSİ
Kazandığınız üniversiteye yakın yurtlara da bu internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Sitenin "Yurt Detay" sayfasında "Yol tarifi al" seçeneğine tıkladığınızda sistem sizi navigasyon programına aktararak yurda kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tercihin ikinci ayağı: Barınma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN