Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? , açıklanma tarihi verdi mi?

Kamu Personeli Seçme Sınavı () 2019/1 tercih kılavuzu yayınlanmış ve tercihler alınmıştı. Devlet kadrosunda çalışmak isteyen adaylar ‘’ ne zaman açıklanacak? Tercih sonuçları sorgulama nasıl yapılır?’’ sorularına yanıt aranıyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi () Başkanlığı’nca 9-18 Temmuz 2019 tarihinde tercihler yapıldı, gözler şimdi sonuçlara çevrildi. Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadro ve pozisyonlara yerleştirileceklerdir. İşte 2019 KPSS tercih sonuçlarına ilişkin detaylar…

Giriş Tarihi: 20.7.2019 12:39 Güncelleme Tarihi: 20.7.2019 12:39
KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM, KPSS tercih sonuçları açıklanma tarihi verdi mi?

tercih Kılavuzu yayımlanmış ve tercihler alınmıştı. Şimdi ise gözler tercih sonuçları açıklanma tarihine çevrildi. , Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2019/1 tercih sonuçları yoğun ilgi görüyor. Heyecanla beklenen için ÖSYM'den son dakika açıklaması bekleniyor. ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Peki ? Tarih belli mi?

KPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklanacak. Tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. KPSS tercih sonuçlarına ilişkin henüz net bir tarih bilgisi gelmedi. Güncel bilgiler gelince haberimizde yer alacaktır.

KPSS TERCİH SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM, KPSS tercih sonuçları açıklanma tarihi verdi mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN