Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak? AÖF yaz okulu sınavları hangi illerde olacak?

Fakültesi’nin yaz okulu uygulaması bu sene başladı. Haziran ayında sona eren kayıt işlemleri için öğrenciler beklerken aynı zamanda yaz okulunda sınava girmek için de sınav tarihlerini merak ediyorlar. Sınavlar için heyecanlı bekleyiş sürerken değişikliği için de işlemler devam ediyor. Peki yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak? AÖF yaz okulu sınavları hangi illerde, nasıl yapılacak? İşte ayrıntılar..

Giriş Tarihi: 21.7.2019 10:03 Güncelleme Tarihi: 21.7.2019 10:03
AÖF yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak? AÖF yaz okulu sınavları hangi illerde olacak?

Açıköğretim Fakültesi'nin yaz okulu uygulamasını bu sene başlatması üzerine birçok aday için heyecanlı bekleyiş başladı. Kayıtlar Haziran ayında sona ererken adaylar AÖF yaz okulu sınavlarının ne zaman yapılacağını da merak ediyordu. Merakla beklenen AÖF yaz okulu sınav tarihleri açıklandı. Aynı zamanda yaz okulu sınavlarının hangi illerde yapılacağı da araştırmalar arasındaydı. İşte AÖF yaz okulu sınavları ile ilgili tüm bilgiler..

AÖF YAZ OKULU SINAVLARI NE ZAMAN, HANGİ İLLERDE YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi'nin internet sitesinde yer verdiği bilgilere göre, Yaz okulu sınavları 14-15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Yaz okulu sınavlarının bütün illerde yapılması planlanmaktadır.

Tek sınav olarak gerçekleştirilecek olan bu sınavın başarı notuna katkısı %100 olacak.

Üç Ders Sınav hakkı olan öğrenci, isterse yaz okuluna kayıt yaptırabilir ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencinin Üç Ders Sınavına katılma hakkı yoktur.

AÖF ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınavı 27 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

SINAV MERKEZİ DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?

Yaz Okulu sınavları için Sınav Merkezi Değişikliği işlemleri 21 Temmuz 2019 Saat 23.59'a kadar 'http://aof.anadolu.edu.tr' sayfası, Öğrenci Otomasyonu-> Bilgi Güncelleme-> Sınav Merkezi kısmından yapılabilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak? AÖF yaz okulu sınavları hangi illerde olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN