Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tarafından ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? 2019 YKS üniversite kılavuzu yayında mı?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının akabinde ek tercihlere yönelik araştırmalar da bir hayli artış gösterdi. Herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen aday öğrenciler, YKS ek tercih tarihleri hakkında güncel bilgilere ulaşmak istiyor. Zira, tarafından açıklanacak olan üniversite boş kontenjanlar ile adaylara ikinci ve son şans niteliğine sahip fırsatı tanınacak. Bu doğrultuda, 'YKS ne zaman ve hangi tarihte başlayacak?' sorusunun yanıtı en çok merak edilenler arasında ilk sırada yer alıyor. Haberimizin detaylarından YKS üniversite ek yerleştirme işlemlerinin nasıl ve nereden yapılacağına dair bilgi sahibi olabilir, tarihler hakkında güncel bilgileri kolay ve hızlı bir şekilde edinebilirsiniz. İşte, ayrıntılar...

Giriş Tarihi: 29.8.2019 10:57 Güncelleme Tarihi: 29.8.2019 10:57
YKS ek tercihler ÖSYM tarafından ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? 2019 YKS üniversite ek yerleştirme kılavuzu yayında mı?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında merakla beklenilen yerleştirme sonuçları geçtiğimiz haftalar içerisinde tarafından açıklandı. Herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler ve ailelerini ise ek tercih heyecanı sardı. Bu bağlamda, '2019 YKS ne zaman, ayın kaçında başlayacak?' sorusunun yanıtı en çok merak edilenler arasında ilk sıralarda dikkat çekiyordu. Bilindiği gibi, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından herhangi bir yere yerleşemeyen adaylara boş kontenjan bilgileri eşliğinde ikinci ve son şans niteliğinde olan ek tercih hakkı veriliyor.

YKS EK TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA! ÜNİVERSİTE EK YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

Herhangi bir yere kayıt hakkı kazanamayan adaylar, tarafından açıklanacak olan boş kontenjanlar ile işlemlerini gerçekleştirecek. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman yapılacak? Sizler için hazırladığımız haberimizin ilerleyen sayfalarından ilgili tarihler hakkında fikir sahibi olabilir, işlemlerin nasıl ve nereden gerçekleştirileceğini hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
YKS ek tercihler ÖSYM tarafından ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? 2019 YKS üniversite ek yerleştirme kılavuzu yayında mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN