Türkiye'nin en iyi haber sitesi

başvuruları başladı! kılavuzu ile sınav başvurusu nasıl, nereden yapılır? İşte bilgiler

Büyük bir merakla beklenilen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı başvuruları tarafından alınmaya başladı. Yüksek lisans başta olmak üzere çeşitli amaçlarla yabancı dil puanına ihtiyacı olan adayların ilgi gösterdiği sürece ilişkin Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklama yapıldı. başvuru kılavuzu yayımlanırken sınav ücreti ve beraberinde birçok detay aktarılmış oldu. Yaşanan bu gelişmenin akabinde, YÖKDİL başvurusu yapmak isteyen bireylerin sınav ücreti başta olmak üzere birçok konuya ilişkin araştırmaları arttı. Tam bu noktada, ' başvurusu nasıl ve nereden yapılır?' sorusunun yanıtı en çok sorgulananlar arasında öne çıkıyor. Peki, ÖSYM'nin yayımladığı kılavuz ile YÖKDİL sınav başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar;

Giriş Tarihi: 13.9.2019 21:52 Güncelleme Tarihi: 13.9.2019 21:52
YÖKDİL başvuruları başladı! ÖSYM kılavuzu ile 2019 YÖKDİL sınav başvurusu nasıl, nereden yapılır? İşte bilgiler

kademi hedefinin yanı sıra yabancı dil tazminatı almak isteyen kişileri de ilgilendiren 2019 başvuruları tarafından kabul edilmeye başlandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından kılavuzu erişime açılırken sınav ücreti ve beraberinde birçok bilgi de aktarıldı. Bu doğrultuda, 'YÖKDİL başvuruları nasıl ve nereden yapılır?' sorusunun yanıtı en çok merak edilenler arasında öne çıkıyor. Bilindiği üzere, Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında imzalanan protokol uyarınca, ÖSYM tarafından yapılacaktır.

YÖKDİL SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

ÖSYM'nin açıkladığı kılavuz ile sınav ücreti hakkında bilgi verilirken ödeme işlemlerinin hangi şekilde gerçekleştirileceği de duyuruldu.

BAŞVURULAR NASIL VE NEREDEN YAPILACAK?

Haberimizin detaylarından, ÖSYM kılavuzu ile beraber YÖKDİL sınavı hakkında merak ettiklerinizi bulabilir, başvuruların nasıl ve nereden yapılacağını hızlı ve kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
YÖKDİL başvuruları başladı! ÖSYM kılavuzu ile 2019 YÖKDİL sınav başvurusu nasıl, nereden yapılır? İşte bilgiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN