Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tarafından açıklandı! 2019 YKS hızlı sorgulama ekranı

Başkanının son dakika açıklanmasından sonra açıklandı! Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ardından herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylara tanınan ek yerleştirme işlemleri geçtiğimiz tamamlandı. ÖSYM'nin kılavuzu ve ön lisans, lisans programları için boş kontenjan bilgileri eşliğinde YKS ek tercihlerini yapan adaylar, dört gözle sonuçları beklemeye koyuldu. Bu doğrultuda, '2019 YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusunun yanıtı arama motorları üzerinde en çok sorgulananlar arasında yer alıyordu. Zira, on binlerce öğrenci için 2019 YKS oldukça önemli ve kritik bir konu durumunda. Son dakika olarak paylaşılan bilgiye göre YKS ek tercih sonuçları açıklandı...

Giriş Tarihi: 19.9.2019 19:32 Güncelleme Tarihi: 19.9.2019 19:32
YKS ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! 2019 YKS üniversite ek yerleştirme sonuçları hızlı sorgulama ekranı

adaylarını doğrudan ilgilendiren 2019 için heyecan dorukta. Herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler, ilgili işlemlerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanan tarihler geçtiğimiz hafta tamamladı. Bu doğrultuda, YKS hakkında araştırmalar da yoğunluk kazandı. Zira, tarafından verilen bu son şans, on binlerce adayın üniversiteye yerleşmesi için oldukça kritik öneme sahip. Herhangi bir ön lisans veya lisans programına yerleşemeyen aday öğrenciler de, başvurusunu yaparak YKS ek tercih sonuçları hakkında ÖSYM'den gelecek açıklamayı beklemeye koyuldu.

YKS EK TERCİH YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN VE AYIN KAÇINDA AÇIKLANACAK?

Bugün ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Twitter hesabından yaptığı açıklama ile YKS ek tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

HABERİMİZİN İÇİNDEN ÖSYM EK TERCİH SONUÇLARINI SORGULAYABİLİRSİNİZ.

ARKADAŞINA GÖNDER
YKS ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! 2019 YKS üniversite ek yerleştirme sonuçları hızlı sorgulama ekranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN