Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ek tercih sonuçları 2019 açıklandı! ile 2019 DGS ek yerleştirme sonuçları sorgulama nasıl, nereden yapılır?

Büyük bir merakla beklenilen ek yerleştirme sonuçları tarafından açıklandı. Bilindiği üzere, Dikey Geçiş Sınavı'na yönelik olarak ek tercihler geçtiğimiz hafta alındı. Meslek yüksekokulu ile ön lisans programlarından mezun olan adaylar, dört yıllık üniversite hayali ile son şans niteliğinde olan işlemlerini tamamlamıştı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan son dakika açıklamasında DGS ek tercih sonuçlarının erişime açıldığı duyuruldu. Bu durumun akabinde, '2019 DGS ek yerleştirme sonuçları nasıl ve nereden sorgulanır?' sorusunun cevabı en çok araştırılanlar arasında öne çıkıyor. Haberimizin detaylarından ÖSYM AİS sayfası ile DGS ek tercih sonuçları sorgulama işleminizi yapabilir; merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 14.10.2019 17:53 Güncelleme Tarihi: 14.10.2019 17:55
DGS ek tercih sonuçları 2019 açıklandı! ÖSYM ile 2019 DGS ek yerleştirme sonuçları sorgulama nasıl, nereden yapılır?

Dikey Geçiş Sınavı kapsamında on binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren ek yerleştirme sonuçları tarafından son dakika olarak açıklandı. Bilindiği üzere, herhangi bir yere yerleşemeyen öğrenciler, ek tercihlerini 7 Ekim tarihinde ÖSYM'ye göndermişti. Adaylar o tarihten bu yana, kurum tarafından yapılacak olan açıklamaya kilitlenmişti. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan duyuruda, 2019 ek tercih sonuçlarının adayların erişimine açıldığı belirtildi.

DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından saat 15.30'dan itibaren sonuçların adayların erişimine açıldığı ifade edildi. Adaylar, T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulama işlemini yapabiliyor.

DGS EK TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

Sizler için hazırladığımız haberimizin detaylarından ÖSYM AİS sayfası ile 2019 DGS ek yerleştirme sonuçları sorgulama işleminini yapabilir; merak ettiğiniz bilgileri hızlı ve kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

İşte, ayrıntılar;

ARKADAŞINA GÖNDER
DGS ek tercih sonuçları 2019 açıklandı! ÖSYM ile 2019 DGS ek yerleştirme sonuçları sorgulama nasıl, nereden yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN