Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 sınav giriş yerleri açıklandı! ile ALES 3 sınav giriş belgesi nasıl ve nereden sorgulanır?

Lisans mezunu olup eğitim hayatına yüksek lisans ya da doktora yaparak devam etmek isteyen kişilerin girmekle yükümlü olduğu Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı () 2019 yılı içerisinde üçüncü kez gerçekleştirilecek. Kasım ayının ortasında, 17 Kasım 2019 tarihinde uygulanacak sınava az bir süre kala, adayların , tarafından açıklandı. ÖSYM'nin sınav giriş yerlerini açıklaması ile birlikte nasıl alınır sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. İşte ALES 3 sınavına ilişkin sınav giriş yerleri ile ilgili merak edilen detaylar...

Giriş Tarihi: 7.11.2019 17:36 Güncelleme Tarihi: 7.11.2019 17:37
ALES 3 sınav giriş yerleri açıklandı! ÖSYM ile ALES 3 sınav giriş belgesi nasıl ve nereden sorgulanır?

Bu yıl 3. kez uygulanacak olan ALES 3 sınavının tarihi 17 Kasım. Sınava yaklaşık 10 gün kala adaylar, sınav giriş belgeleri açıklandı mı sorusunun yanıtını araştırırken ÖSYM, 7 Kasım itibarıyla sınav giriş yerlerini gösteren sınav giriş belgelerini adaylar ile paylaştı. Sınav giriş belgelerinin açıklanması ile birlikte sınava girecekleri bina ve salon hakkında bilgi sahibi olmak isteyen adayların sınav giriş belgeleri nasıl sorgulanır şeklindeki araştırmaları da sürüyor. Bu konudaki soru işaretlerini gidermek için haberimizi okuyabilirsiniz.

ALES SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU MU?

ALES 3 sınav giriş yerleri, 7 Kasım 2019 (bugün) tarihi itibarıyla belli oldu. Adaylar, sınav giriş belgelerinin açıklanmasıyla birlikte, sınava giriş yapacakları bina, salon gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olabilecekler.

ALES SINAV GİRİŞ YERLERİ NASIL SORGULANIR?

ALES'E girecek olan adayların sınav giriş belgesi sorgulama işlemini ÖSYM'nin aday işlemleri sayfasından gerçekleştirecek. Adaylar, söz konusu sayfaya ÖSYM şifreleri ya da e-Devlet kapısı aracılığıyla erişim sağlayabilirler.

ÖSYM İLE ALES 3 SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!

ALES 3 SINAVI NE ZAMAN?

Yıl içerisinde belirli periyotlarla birden çok uygulanan ALES'in üçüncüsü, 17 Kasım 2019 tarihinde uygulanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ALES 3 sınav giriş yerleri açıklandı! ÖSYM ile ALES 3 sınav giriş belgesi nasıl ve nereden sorgulanır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN