Türkiye'nin en iyi haber sitesi

duyurdu: 2018 , , ÖABT, DHBT, , DUS, , soru ve cevapları erişime açıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi () tarafından yapılan duyuruda, 2018 yılına ait, , Lisans, ÖABT, DHBT, 2. Dönem, DUS, /2, ALES/3, KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans, Sonbahar Dönemi ve YDS/3 sınav soruları erişime açıldığı duyuruldu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, ilgili soruların http://www.osym.gov.tr" adresindeki "Geçmiş Yıllardaki Sorular" sekmesinden hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabildiği bilgisine de yer verildi.

Giriş Tarihi: 12.11.2019 12:11 Güncelleme Tarihi: 12.11.2019 12:11
ÖSYM duyurdu: 2018 DGS, KPSS, ÖABT, DHBT, TUS, DUS, ALES, YDS soru ve cevapları erişime açıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2018'deki DGS, KPSS, TUS, DUS, ALES ve YDS'nin tüm sorularını yayınladı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, "http://www.osym.gov.tr" adresinde yer alan "Geçmiş Yıllardaki Sorular" sekmesinden 2018 yılının soruları erişime açılan sınavlar şöyle:

"Dikey Geçiş Sınavı (DGS), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS 2. Dönem), Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS), Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES 2-3), Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Sonbahar dönemi ve YDS/3)"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖSYM duyurdu: 2018 DGS, KPSS, ÖABT, DHBT, TUS, DUS, ALES, YDS soru ve cevapları erişime açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN