Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E Sistemi VBS öğrenci girişi yap! VBS giriş sayfası ile ortalama ve karne notlarını öğrenme

Öğrenci ve velilerin, devamsızlık, ders programı, sınav notları gibi önemli bilgilere erişebildiği () sitesi bugünlerde çok sık ziyaret ediliyor. Bunun nedeni, karneler verilmeden önce öğretmenler tarafından sınav notlarının e okul’a giriş yapılması ve güncellenmesi için sınırlı bir süre kalmış olması… Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) e-okul giriş ekranı haberimizde yer alıyor. Sınav notları, devamsızlık bilgisi ve karne notları hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler ve öğrenci velileri, e- sistemine buradan giriş yapabilirler.

Giriş Tarihi: 15.1.2020 09:39 Güncelleme Tarihi: 15.1.2020 09:39 ABONE OL
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi VBS öğrenci girişi yap! e Okul VBS giriş sayfası ile ortalama ve karne notlarını öğrenme

MEB E-okul veli bilgilendirme sistemi, bu günler çok fazla ziyaretçi ağırlıyor. Bilindiği gibi, e Okul VBS giriş ekranı üzerinden takdir teşekkür hesaplama, karne notu ve ortalamaya bakma ile yazılı ve sözlü sınav sonuçları, devamsızlık sorgulama büyük önem teşkil ediyor. Öğrencilerin takdir veya teşekkür hakkı elde edip edemeyecekleri ise sözlü ve yazılı sınav sonuçları akabinde netleşiyor. Durum böyle olunca da, MEB e Okul VBS giriş ekranı üzerinde oluşan yoğunluk da son haftada arttı.

E OKUL NOT GİRİŞİ NE ZAMAN KAPANIYOR?

Karne dönemlerinde öğretmenler tarafından sözlü ve yazılı sınav sonuçları sisteme yazılırken yaşanan yoğunluk, öğrenciler tarafından 'Veli Bilgindirme Sistemi kapanıyor' şeklinde yorumlanıyor. VBS giriş ekranı, bakım ve onarım zamanları dışında karne döneminde de kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Yönetim ekranı üzerinden not girişinin ise yarın kapanması öngörülüyor.

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ VBS ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

E OKUL VBS ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAP! KARNE NOTU VE DEVAMSIZLIK SORGULAMA

Haberimizden, e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hızlı giriş ekranına ulaşabilir, takdir ve teşekkür hesaplama işleminin nasıl yapıldığına yönelik bilgi edinebilirsiniz.

İşte, izlemeniz gereken yol;

ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi VBS öğrenci girişi yap! e Okul VBS giriş sayfası ile ortalama ve karne notlarını öğrenme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN