Türkiye'nin en iyi haber sitesi

canlı yayın ve ders tekrarı izle: frekans ayarı ile hangi kanalda? TRT EBA TV frekansı ile nasıl canlı izlenir?

Uzaktan eğitimin ikinci gününde TRT HD canlı yayın izle! İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, uzaktan eğitimin ikinci gününde de TRT EBA TV canlı izleme ekranı hakkında araştırmalarını yapıyor. Frekans ayarlama işlemlerini henüz yapmayanlar için ise EBA TV frekans ayarı bilgileri paylaşıldı. Öte yandan, EBA girişi ile öğrenci şifresi alma ve yeni hesap oluşturma sorgulamaları bugün de yapılıyor. Peki, EBA TV hangi kanalda ve uydudan, Türksat üzerinden frekans ayarları nasıl yapılır? EBA öğrenci giriş ile şifre alma ve hesap oluşturma nereden yapılır? Haberimizden, 2020 uydu ve Türksat frekans ayarları hakkında bilgi edinebilir, uzaktan eğitim ilköğretim, ortaöğretim ve lise ders programı ile tekrar saatlerine yönelik fikir edinebilirsiniz. İşte, uzaktan eğitim TRT EBA TV canlı yayın izleme ekranı!

Giriş Tarihi: 25.3.2020 08:15 Güncelleme Tarihi: 25.3.2020 15:56 ABONE OL
EBA TV canlı yayın ve ders tekrarı izle: Uzaktan eğitim frekans ayarı ile hangi kanalda? TRT EBA TV frekansı ile nasıl canlı izlenir?

Uzaktan eğitimde ikinci güne girildi! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un verdiği ilk dersin ardından, Türkiye'de online ve süreci dün itibarı ile başladı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, kendilerini ilgilendiren kanallarda derslerini canlı bir şekilde izleyerek takip etti. Bunun için, MEB'in geliştirdiği Eğitim Bilişim (EBA) sistemi kullanıldı.

ADIM ADIM UZAKTAN EĞİTİM REHBERİ

Canlı ve uzaktan derslerin ikinci gününde bir sıkıntı yaşamak istemeyen öğrenciler, EBA giriş şifresi alma ve yeni hesap ekranı hakkındaki araştırmalarını arttırdı. Öyle ki, ilkokul, ortaokul ve lise ders programı ile tekrar saatleri hakkında bilgi edinmek için eba.gov.tr giriş ekranı üzerinden öğrenci şifresi almak ve yeni hesap oluşturulması önem arz ediyor. Dün frekans ayarını yapamayanlar için ise TRT frekans bilgileri bir kez daha paylaşıldı. İlkokul, ortaokul ve lise ders programı nereden görüntülenir? Dersler saat kaçta başlıyor ve tekrar saatleri ne zaman? Yayın akışı, canlı izleme ekranı, ders programı ve EBA'ya dair bütün merak edilen detaylar haberimizde!

UYDUDAN VE TÜRKSAT EBA TV FREKANS AYARI 2020

MEB'in yayımladığı bilgiler ile TRT EBA TV hangi kanalda ve nasıl canlı izlenir sorusu yanıt buldu. Peki, EBA TV frekans ayarı nasıl yapılır?

EBA TV FREKANS BİLGİLERİ

HD Alış bilgileri:

Alış frekansı :12.084 MHz

Polarizasyon : Yatay (H)

Sembol oranı : 13.750

FEC : 2/3

SD Alış bilgileri:

Alış frekansı :11.916 MHz

Polarizasyon : Dikey (V)

Sembol oranı : 30.000

FEC : 3/4

TRT EBA TV CANLI YAYIN İZLE! 24 MART İLKÖĞRETİM, ORTAÖĞRETİM VE LİSE DERSLERİ İZLE

İlköğretim, ortaöğretim ve lise dersleri için TRT EBA TV 3 farklı kanaldan hizmet veriyor. HD ve SD olmak üzere toplam 6 kanaldan canlı yayın yapılıyor. . Milyonlarca veli, EBA TV frekans ayarı ile televizyonlarda uzaktan eğitimin yapılacağı kanalların kurulumunu gerçekleştirdi. Bunu yapamayanlar ise, 'TRT EBA TV uzaktan eğitim canlı izle' başlığı altında araştırmalarını yapıyor. Bilindiği üzere, TRT EBA TV internetten de canlı izlenebiliyor.

İşte, ders programı, yayın akışı ve uzaktan eğitim canlı izleme ekranı;

ARKADAŞINA GÖNDER
EBA TV canlı yayın ve ders tekrarı izle: Uzaktan eğitim frekans ayarı ile hangi kanalda? TRT EBA TV frekansı ile nasıl canlı izlenir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA