Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: 25 Mart TRT EBA TV 3. ders anlatımı izle ve frekans ayarları! hangi kanalda? EBA canlı yayın ve öğrenci girişi...

COVID-19 nedeniyle bu hafta başlanan uygulamasının üçüncü günündeyiz. TRT canlı yayını ile öğrenciler, ilkokul, ortaokul ve lise ders anlatımları ve ders tekrarlarını takip edecekler. Televizyon ekranlarından uzak olduğu için EBA TV frekans ayarlama işlemini yapmayan ya da üzerinden uzaktan eğitim derslerini takip etmek isteyen öğrenciler, TRT EBA TV canlı yayın linki ve giriş sayfasını araştırıyorlar. Bunun yanında, EBA TV ile koordineli çalışan EBA internet sitesi girişi için öğrenci şifre alma ve hesap oluşturma işlemi adımları, bugün de merak konusu oldu. Peki, EBA TV hangi kanalda ve uydudan, üzerinden frekans ayarları nasıl yapılır? Haberimizden, EBA TV HD linkine ulaşabilir, , 2020 uydu ve Türksat frekans ayarları hakkında bilgi edinebilirsiniz. İşte, uzaktan eğitim TRT EBA TV canlı yayın izleme ekranı!

Giriş Tarihi: 25.3.2020 08:31 Güncelleme Tarihi: 25.3.2020 15:56 ABONE OL
EBA TV canlı yayın izle: 25 Mart TRT EBA TV 3. ders anlatımı izle ve frekans ayarları! Uzaktan eğitim hangi kanalda? EBA canlı yayın ve öğrenci girişi...

Türkiye genelinde, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde tüm dersler, bir süre modeli ile TRT canlı yayını üzerinden ve eba.gov.tr adresi üzerinden devam edecek. Pazartesi günü başlanan uygulama ile öğrenciler, TRT EBA TV canlı izleme ekranı aracılığı ile, anlatılan dersleri takip edecekler. Her ne kadar üçüncü günde de olsak, henüz TÜRKSAT TRT EBA TV frekans ayarlama işlemini tamamlamamış öğrenciler bulunuyor. Sorun değil! Uzaktan eğitim için ihtiyacınız olan TRT EBA TV ilkokul, ortaokul ve lise kanalı canlı izleme ekranlarının tümü haberimizde yer alıyor! İlk dersten itibaren tüm canlı yayınları buradan takip edebilirsiniz.

ADIM ADIM UZAKTAN EĞİTİM REHBERİ

Canlı ve uzaktan derslerin ikinci gününde bir sıkıntı yaşamak istemeyen öğrenciler, EBA giriş şifresi alma ve yeni hesap ekranı hakkındaki araştırmalarını arttırdı. Öyle ki, ilkokul, ortaokul ve lise ders programı ile tekrar saatleri hakkında bilgi edinmek için eba.gov.tr giriş ekranı üzerinden öğrenci şifresi almak ve yeni hesap oluşturulması önem arz ediyor. Dün frekans ayarını yapamayanlar için ise TRT EBA TV frekans bilgileri bir kez daha paylaşıldı. İlkokul, ortaokul ve lise ders programı nereden görüntülenir? Dersler saat kaçta başlıyor ve tekrar saatleri ne zaman? Yayın akışı, canlı izleme ekranı, ders programı ve EBA'ya dair bütün merak edilen detaylar haberimizde!

UYDUDAN VE TÜRKSAT EBA TV FREKANS AYARI 2020

MEB'in yayımladığı bilgiler ile TRT EBA TV hangi kanalda ve nasıl canlı izlenir sorusu yanıt buldu. Peki, EBA TV frekans ayarı nasıl yapılır?

EBA TV FREKANS BİLGİLERİ

HD Alış bilgileri:

Alış frekansı :12.084 MHz

Polarizasyon : Yatay (H)

Sembol oranı : 13.750

FEC : 2/3

SD Alış bilgileri:

Alış frekansı :11.916 MHz

Polarizasyon : Dikey (V)

Sembol oranı : 30.000

FEC : 3/4

TRT EBA TV CANLI YAYIN İZLE! 24 MART İLKÖĞRETİM, ORTAÖĞRETİM VE LİSE DERSLERİ İZLE

İlköğretim, ortaöğretim ve lise dersleri için TRT EBA TV 3 farklı kanaldan hizmet veriyor. HD ve SD olmak üzere toplam 6 kanaldan canlı yayın yapılıyor. . Milyonlarca veli, EBA TV frekans ayarı ile televizyonlarda uzaktan eğitimin yapılacağı kanalların kurulumunu gerçekleştirdi. Bunu yapamayanlar ise, 'TRT EBA TV uzaktan eğitim canlı izle' başlığı altında araştırmalarını yapıyor. Bilindiği üzere, TRT EBA TV internetten de canlı izlenebiliyor.

İşte, ders programı, yayın akışı ve uzaktan eğitim canlı izleme ekranı;

ARKADAŞINA GÖNDER
EBA TV canlı yayın izle: 25 Mart TRT EBA TV 3. ders anlatımı izle ve frekans ayarları! Uzaktan eğitim hangi kanalda? EBA canlı yayın ve öğrenci girişi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA