Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÇIKLAMASI: , tatil süresi uzatıldı mı? ?

Milyonlarca öğrenci ve veli, ', tatil süresi uzatılacak mı?' sorusuna yanıt ararken konuya yönelik haberleri peş peşe geliyor. Bilindiği gibi, corona virüsü tedbirleri kapsamında okullarda ara tatil erkene çekilmiş ve pazartesi günü itibarı ile uzaktan eğitime geçilmişti. Bu noktada, okulların durumu oldukça merak ediliyor. Öğrenciler ve velileri, ', tatil uzayacak mı?' sorusuna cevap arıyor. Bu karar ise bugünkü Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı ile belli oldu. Açıklamayı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptı ve eğitime verilen aranın uzatıldığı tarihi bildirdi. Peki, okullarda tatil süresi uzatıldı mı, ertelendi mi? Okullar ne zaman açılacak? İşte, son dakika bilgileri!

Giriş Tarihi: 26.3.2020 07:11 Son Güncelleme: 26.3.2020 07:11 ABONE OL
SON DAKİKA AÇIKLAMASI: Okullar ne zaman açılacak, tatil süresi uzatıldı mı? Okulların açılması ertelendi mi?

Son dakika haberi... Milyonlarca öğrencinin ve velinin gözü Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'ndaydı. Bilindiği gibi, ülkemizde de görülen corona virüsü vakalarının ardından okullarda ara tatil öne çekilmişti. Geçtiğimiz hafta sona eren ara tatilin ardından ise pazartesi günü itibarı ile uzaktan eğitime geçildi. Uzaktan eğitim sürecinin ne kadar ve kaç gün süreceğini merak eden milyonlarca öğrenci, 'Okulların tatil süresi uzatılacak mı?' sorusuna hafta başından bu yana yanıt arıyordu. Cevap ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi...

SON DAKİKA! OKULLARIN AÇILMASI ERTELENDİ Mİ?

Veli ve öğrencilerin cevabını yoğun bir şekilde araştırdığı, 'Okulların tatil süresi uzatıldı mı?' sorusunun yanıtı birazdan belli olacak. Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımı ile 13.30'da başladı. Toplantıda, okulların açılmasının ertelenmesi başta olmak üzere birçok konu ele alınırken Milli Eğitim Bakanı Selçuk, tatilin uzatıldığını bildirdi. Öyle ki, dün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile bir telekonferans gerçekleştiren Başkan Erdoğan, bu konuda alınacak karar için Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nı işaret etmişti.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK, TATİL SÜRESİ UZATILDI MI?

Peki, ve tatil süresi uzatıldı mı? Uzaktan eğitim ne zaman sona erecek?

İşte, Başkan Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamalar ile Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı alınan o karar...

ARKADAŞINA GÖNDER
SON DAKİKA AÇIKLAMASI: Okullar ne zaman açılacak, tatil süresi uzatıldı mı? Okulların açılması ertelendi mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA