Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tercih dönemi başladı! 2020 ne zamana kadar devam edecek, kimler tercih yapabilir?

Milyonlarca adayın merakla beklediği tercih dönemi başladı! ÖSYM tarafından 23 Şubat’ta sınava giren adaylar tercih dönemine girmiş oldu. Binlerce kişinin heyecanla beklediği tercih döneminin başlamasıyla birlikte sınavdan başarılı olan adaylar tercihlerini yapabilecek. Bununla ilgili olarak " ne zamana kadar devam edecek, kimler tercih yapabilir? " sorusuna internet üzerinden yanıt aranmaya devam ediyor. Mart ayında yapılacağı bilinen işlemler ile ilgili tüm detayları haberimizde derledik. Öte yandan ve taban puanlarına göre adaylar, tablolarda yer alan programların önceki dönemin yerleştirme sonuçlarında varsa en küçük puanlarına, ÖSYM'nin internet adresinden ulaşabileceklerdir. Peki, ? TUS tercihleri ne zamana kadar devam edecek? İşte ilgili tüm detayla…

Giriş Tarihi: 26.3.2020 12:57 Güncelleme Tarihi: 26.3.2020 12:57 ABONE OL
TUS tercih dönemi başladı! 2020 TUS tercihleri ne zamana kadar devam edecek, kimler tercih yapabilir?

Milyonlarca öğrenci için merakla beklenen 2020 (Tıpta Uzmanlık Sınavı) tercihleri başladı. ÖSYM tarafından 23 Şubat tarihinde yapılan sınavın ardından öğrenciler tercih dönemine girmiş oldu. Tıpta Uzmanlık Sınavı'nı başarıyla tamamlayan adaylar TUS kontenjanları ve taban puanlarına bakmaya başladı.. Adayların TUS tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir. Adaylar, tablolarda yer alan programların önceki dönemin yerleştirme sonuçlarında varsa en küçük puanlarına, ÖSYM'nin internet adresinden ulaşabileceklerdir. Peki nasıl yapılır, ne zamana kadar devam edecek, kimler tercih yapabilir?

TUS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR? TUS TERCİHLERİ NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK?

ÖSYM'den yapılan duyuruya göre, 2020-Tıpta (2020-TUS 1. Dönem) tercih işlemleri, 25-31 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Haberimizde, TUS tercihlerine dair merak edilenlere erişebilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
TUS tercih dönemi başladı! 2020 TUS tercihleri ne zamana kadar devam edecek, kimler tercih yapabilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA