Türkiye'nin en iyi haber sitesi

konuları değişti mi, hangi konular var? 2020 LGS sınavı ne zaman yapılacak?

Bakanı, okulların tatil edilmesiyle birlikte konuları ile ilgili yeni karar aldı. 2020 Liselere Geçiş Sınavı kapsamında merkezi sınava girecek öğrenciler müfredat konularını merak etmeye başladı. İyi bir lisede eğitim görmek isteyen öğrenciler sınava hazırlanırken LGS konularını da gözden geçirmeye başladı. Sınavlara hazırlık aşamasındaki öğrenciler ‘’ LGS’de konular değişti mi, hangi konular var?’’ sorusuna yanıt aramaya başladı. Bakan Selçuk, ortaokuldan liseye geçecek öğrencilerin sorumlu olduğu konulara açıklık getirdi. MEB, merkezi sınava girecek 8. sınıf öğrencilerinin bu sınavla ilgili kaygı düzeylerini en aza düşürmek istediklerini söyledi. Peki 2020 LGS sınavı ne zaman yapılacak? LGS’de konular değişti mi, hangi konular var? Birinci dönem konularından mı olacak?

Giriş Tarihi: 27.3.2020 15:41 Güncelleme Tarihi: 27.3.2020 15:42 ABONE OL
LGS konuları değişti mi, hangi konular var? 2020 LGS sınavı ne zaman yapılacak?

MEB, Liselere Geçiş Sınavı konularına dair alınan yeni kararları kamuoyuna duyurdu. Ülkemizde görülen koronavirüsü tedbirleri kapsamında eğitim öğretimde bir dizi değişiklik meydana geldi. Son olarak Bakanı Ziya Selçuk, LGS kapsamındaki merkezi sınavın konularıyla ilgili öğrencilere bilgilendirmede bulundu. On binlerce öğrenci '', hangi konular var? Birinci dönem konularından mı olacak?'' sorusuna yanıt aramaya başladı. Öte yandan, uzaktan eğitimle öğrencilere destek sağladıklarını vurgulayan Selçuk, bu sene Liselere Geçiş Sınavı kapsamında yapılacak merkezi sınava girecek 8. sınıf öğrencilerinin bu sınavla ilgili kaygı düzeylerini en aza düşürmek istediklerini söyledi. Peki LGS'de konular değişti mi, hangi konular var? 2020 LGS sınavı ne zaman yapılacak?

LGS'DE KONULAR DEĞİŞTİ Mİ, HANGİ KONULAR VAR?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), LGS (Liselere Geçiş Sınavı) kapsamında yapılacak merkezi sınavla ilgili yeni karar aldı. Liselere Geçiş Sınavı'na girecek öğrenciler ise '' değişti mi, hangi konular var? Birinci dönem konularından mı olacak?'' sorularına yanıt aramaya başladı. Haberimizde, LGS konularına dair merak edilenlere ve sınav tarihine ilişkin detaylara erişebilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
LGS konuları değişti mi, hangi konular var? 2020 LGS sınavı ne zaman yapılacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA