Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TRT 1 Nisan canlı yayın izleme ekranı: 1 Nisan EBA TV frekans ayarları ile ilkokul, ortaokul ve lise ders anlatımı canlı yayın izleme!

Türkiye’de yaşanan corona virüsü salgını nedeniyle milyonlarca öğrenci geçtiğimiz hafta itibariyle uzaktan eğitim derslerine başlamışlardı. üzerinden yayınlanan bu uzaktan eğitim derslerinin ikinci haftasını yaşıyoruz. Yurt genelindeki milyonlarca ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi, hem televizyondan hem internet üzerinden canlı yayın imkânı sunulurken, EBA TV frekans ayarları da bu noktada merak konusu oluyor. Yurt genelindeki milyonlarca ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi, ' izle' başlığı altında araştırmalarını sürdürüyor. Peki, EBA TV hangi kanalda, canlı yayını nasıl izlenir? Uydudan ve Türksat frekans ayarları nasıl yapılır? Haberimizden, ilkokul, ortaokul ve lise haftalık ders programı ile yayın akışı hakkında bilgi edinebilir, TRT EBA TV canlı yayın izle seçeneğini bulabilirsiniz. İşte 1 Nisan Çarşamba EBA TV canlı yayın izle!

Giriş Tarihi: 1.4.2020 08:30 Son Güncelleme: 1.4.2020 15:23 ABONE OL
EBA TV TRT 1 Nisan canlı yayın izleme ekranı: 1 Nisan EBA TV frekans ayarları ile ilkokul, ortaokul ve lise ders anlatımı canlı yayın izleme!

Türkiye'de milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim sürecinin ikinci haftasını yaşıyor. Ülkemizde corona virüsü salgınları nedeniyle milyonlarca öğrenci için önce okullar tatil edilmiş, daha sonra ise uzaktan eğitim süreci getirilmişti. üzerinden yayınlanan bu uzaktan eğitim derslerini canlı olarak izlemek isteyen milyonlarca ilkokul, ortaokul ve lise öğrenci, 'TRT izle' başlığı altında araştırmalarını sürdürüyor. Eğitim Bilişim Ağı resmi internet sitesi üzerinden duyurulan yayın akışı ve haftalık ders programına göre dersler TRT EBA TV canlı yayını üzerinden naklen aktarılıyor. Biz de Sabah.com.tr olarak 'EBA TV hangi kanalda, canlı yayını nasıl izlenir?' ve 'Uydudan ve Türksat frekans ayarları nasıl yapılır?' gibi soruların yanıtlarını sizler için hazırladık…

Bilindiği gibi, uzaktan eğitimi derslerini televizyondan izleyebilmek için uydudan veyahut Türksat EBA TV frekans ayarları bilgisinin televizyona tanımlanması gerekiyor. Öte yandan, henüz EBA öğrenci girişi ekranı ile şifre alma ve yeni hesap oluşturma işlemini yapmayanlar da doğru adresteler! Haberimizden, frekans bilgileri, giriş ekranı, hesap oluşturma, haftalık ders programı, yayın akışı ve canlı izleme ekranı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

DERS TEKRAR SAATLERİ VE HAFTALIK DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

TEKRAR DERSLERİ TEK PARÇA İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

UZAKTAN EĞİTİM REHBERİ

Canlı ve uzaktan derslerin ikinci haftasında bir sıkıntı yaşamak istemeyen öğrenciler, EBA giriş şifresi alma ve yeni hesap ekranı hakkındaki araştırmalarını arttırdı. Öyle ki, ilkokul, ortaokul ve lise ders programı ile tekrar saatleri hakkında bilgi edinmek için eba.gov.tr giriş ekranı üzerinden öğrenci şifresi almak ve yeni hesap oluşturulması önem arz ediyor. Henüz frekans ayarını yapamayanlar için ise TRT EBA TV frekans bilgileri bir kez daha paylaşıldı.

UYDUDAN VE TÜRKSAT EBA TV FREKANS AYARI 2020

MEB'in yayımladığı bilgiler ile TRT EBA TV hangi kanalda ve nasıl canlı izlenir sorusu yanıt buldu. Peki, EBA TV frekans ayarı nasıl yapılır?

EBA TV FREKANS BİLGİLERİ

HD Alış bilgileri:

Alış frekansı :12.084 MHz

Polarizasyon : Yatay (H)

Sembol oranı : 13.750

FEC : 2/3

SD Alış bilgileri:

Alış frekansı :11.916 MHz

Polarizasyon : Dikey (V)

Sembol oranı : 30.000

FEC : 3/4

TRT EBA TV CANLI YAYIN İZLE! 31 MART İLKÖĞRETİM, ORTAÖĞRETİM VE LİSE DERSLERİ İZLE

İlköğretim, ortaöğretim ve lise dersleri için TRT EBA TV 3 farklı kanaldan hizmet veriyor. HD ve SD olmak üzere toplam 6 kanaldan canlı yayın yapılıyor. Milyonlarca veli, EBA TV frekans ayarı ile televizyonlarda uzaktan eğitimin yapılacağı kanalların kurulumunu gerçekleştirdi. Bunu yapamayanlar ise, 'TRT EBA TV uzaktan eğitim canlı izle' başlığı altında araştırmalarını yapıyor. Bilindiği üzere, TRT EBA TV internetten de canlı ve şifresiz izlenebiliyor.

İşte, 1 Nisan ders programı, yayın akışı ve uzaktan eğitim canlı izleme ekranı;

ARKADAŞINA GÖNDER
EBA TV TRT 1 Nisan canlı yayın izleme ekranı: 1 Nisan EBA TV frekans ayarları ile ilkokul, ortaokul ve lise ders anlatımı canlı yayın izleme!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA