Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel okulların ücretleri iade edilecek mi? Türkiye Özel Başkanı'ndan açıklama

Başkan 'ın eğitim-öğretim döneminin eylülde açılacağını açıklaması üzerine Türkiye Özel Başkanı ile bundan sonraki süreçte özel okullarda nasıl bir strateji izleneceğine dair açıklamalarda bulundu

Giriş Tarihi: 18.5.2020 21:54 Son Güncelleme: 19.5.2020 10:11 ABONE OL
Özel okulların ücretleri iade edilecek mi? Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı'ndan açıklama

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın eğitim-öğretim döneminin eylülde açılacağını açıklaması üzerine Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal ile bundan sonraki süreçte özel okullarda nasıl bir strateji izleneceğine dair konuştuk.

EĞİTİM ÜCRETİ İADE EDİLMEYECEK
Velilerin en çok merak ettiği eğitim, yemek ve servis ücretlerinin iadesiyle ilgili Dal şunları söyledi: "Eğitim ücretinin iadesi söz konusu değil. Özel okullar hali hazırda müfredatı online olarak işliyor. Buna branş öğretmenleri de dahil. Ama yemek ve servis ücretleri konusunda okullar gerekli hesaplamaları yapacak. Mahsuplaşmalar de iadeler de yeni dönem başlamadan tamamlanacak. Bu süreçte dernek hakemlik görevini gerekirse yürütecek. Bazı okullar kendi inisiyatifleriyle servis ve yemek ücretlerini iade etmeye başladılar. Bunda özgürler. Ama henüz ödeme yapmaya başlamamış olan okullar bahsettiğimiz metodu takip edecek."

TELAFİ EĞİTİMİNİ MUTLAKA YAPACAĞIZ
Yüz yüze telafi eğitiminin eylül ayında da olsa yapılacağının altını çizen Dal, "Başkan Erdoğan'ın açıklamasından haziranda yüz yüze bir telafi eğitimi olmayacağı netleşti. Ancak özel okullar yeni eğitim sezonu açılmadan önce 3 hafta telafi eğitimi yapacak. Dolayısıyla vadettikleri yüz yüze eğitim hizmetini verecekler. Tabi bu konuda Milli Eğitim Bakanının açıklamasını bekleyip, ne yapacağımızı netleştireceğiz" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Özel okulların ücretleri iade edilecek mi? Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı'ndan açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA