Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2020 ne zaman belli olacak, açıklandı mı? nasıl, nereden görüntülenir?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı için geri sayım sürüyor. Üniversitesi sınavı olarak da bilinen 2020 YKS için adaylar çalışmalarını sürdürürken bir yandan da sınav yerleri ve giriş belgesi gibi konular hakkında araştırmalarını arttırdı. Zira, üniversite adayı öğrenciler, sınava nerede, hangi okulda gireceklerini merak ediyor. Bu doğrultuda, '2020 ne zaman belli olacak, sınav giriş belgesi nasıl görüntülenir?' sorularına yanıt aranıyor. Peki, 2020 YKS sınav yeri ne zaman belli olacak, sınav giriş belgesi nasıl, nereden sorgulama yapılır? İşte, bazı bilgiler...

Giriş Tarihi: 21.5.2020 15:34 Son Güncelleme: 21.5.2020 15:35 ABONE OL
YKS sınav yerleri 2020 ne zaman belli olacak, açıklandı mı? YKS sınav giriş belgesi nasıl, nereden görüntülenir?

27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı için heyecan dorukta! Sınava yaklaşık bir ay kalırken adaylar da çalışmalarını son sürat devam ettiriyor. Bir yandan da YKS sınav giriş yerleri hakkındaki araştırmalar yapılıyor. Adaylar, nerede ve hangi okulda sınava katılım göstereceğini öğrenmeye çalışıyor. Bu noktada, ÖSYM'den bir açıklama gelip gelmediği ve YKS sınav giriş belgesi sorgulama ekranının erişime açılıp açılmadığı günün en çok araştırılanları arasında öne çıkıyor.

2020 YKS SINAV YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

YKS sınav yerleri ne zaman belli olacak sorusunun yanıtını arayanlar doğru yerdeler. 27-28 Haziran tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın giriş yerleri henüz belli olmadı.

Sınav tarihi düşünüldüğünde, YKS sınav giriş yerlerinin ve belgesinin Haziran ortasında erişime açılması bekleniyor. Zira, ÖSYM, sınav giriş yerlerini yoğunluk durumuna göre en geç sınava 14 gün kala açıklanmaktadır.

2020 YKS NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS), Başkanlığımızca 27 - 28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacaktır.

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu, sınav tarihleri ve Yükseköğretim Kurulunun 2020-YKS'ye ilişkin aldığı kararlar doğrultusunda güncellenerek https://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır.

ARKADAŞINA GÖNDER
YKS sınav yerleri 2020 ne zaman belli olacak, açıklandı mı? YKS sınav giriş belgesi nasıl, nereden görüntülenir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA